Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На відновлення будинків у Балаклії витратять 60 мільйонів гривень: адреси

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Найдорожчий ремонт оцінили майже у 13 мільйонів гривень.

Деякі ціни в угодах завищені.

Протягом серпня-жовтня управління житлово-комунального господарства, транспорту та благоустрою Балаклійської міськради оголосило низку тендерів на ремонт будинків, що пошкоджені від збройної агресії РФ.

Загальна сума угод — 60 мільйонів гривень. Як розподілили гроші, дізнавались експерти Харківського антикорупційного центру.

У планах міськради — відновлення кількох будинків по вулиці Арсенальній у Балаклії. Найдорожче коштуватиме ремонт будинку № 28, який оцінили у 12,7 млн грн. Крім того, аварійні роботи запланували у будинку № 27, де очікувана вартість ремонту – 11,6 млн грн. Відновлювальні роботи заплановані у будинку № 7 по вулиці Арсенальній. Очікувана вартість – 4,8 млн грн.

У селі Мілова, де пошкоджені усі багатоповерхівки, планують відновити чотири будинки по вулиці Шкільній. Зараз проводять торги на ремонт будинку №2 вартістю 8 млн грн та будинку № 4 – 4,8 млн грн, будинку № 6 – 3,64 млн грн та будинку № 1 – 2,59 млн грн. 

Управління вже провело аукціон щодо ремонту будинку по вул. Гeнepaлa Бoбкiнa, 7 в cелі Гуcapiвкa. На торги прийшов один учасник — ТОВ “Будшип”. Вартість робіт оцінюється у чотири мільйони гривень.

"Ціни на будматеріали у підрядника завищені. Так, профнастил Н-44 планують купувати по 729 гривень за квадратний метр. Для порівняння, у Харкові для ремонту покрівлі багатоповерхівок купують профнастил у середньому по 400 грн за квадратний метр", — зазначили у ХАЦ.

Засновницею ТОВ “Будшип” є Тетяна Шипілова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Я люблю Балаклію": на Харківщині відремонтували знак за пів мільйона гривень

Крім того, протягом трьох місяців управління уклало кілька угод на відновлення будинків. Зокрема, з ТОВ “Пламбер” підписали договір на поточний ремонт інженерної мережі будинку по вул. Жовтнева, 11. Роботи мали провести до старту опалювального сезону. Сума договору 1,66 млн грн. В основному гроші пішли на придбання технічної ортофосфорної кислоти по 81 гривні за кілограм.

Також ТОВ “Пламбер” займалось підготовкою до опалювального сезону будинку по вулиці Соборній, 26. Вартість робіт – 1,45 млн грн.

По вулиці Соборній відремонтують ще кілька будинків: ТОВ “Новабуд УА” отримало підряд на 841 000 грн на відновлення будинку № 73. Мова йде про капітальний ремонт покрівлі, віконних та дверних блоків багатоповерхівки.

У цьому випадку вікна встановлювали по ціні 5200 гривень за квадратний метр.

Фірма-підрядник створена цього року. Компанію зареєстрували у Харкові, а її засновником зазначений Поглазов Сергій Віталійович із Львівської області.

Ремонт будинку № 36 по вулиці Соборній коштуватиме 571 000 грн. Його виконуватиме ТОВ “Харбілд” — нова фірма, яку зареєстрували у червні 2023 року. Засновником є Володимир Мєлєхов.

Управління також уклало угоду із ТОВ “Балрембуд” вартістю майже мільйон гривень на ремонт будинку по вулиці Газовиків, 7. У цій угоді аналітики ХАЦ відзначили досить адекватні ціни на матеріали. Зокрема, віконні блоки купують по 4173 гривні за квадратний метр.

На капітальний ремонт покрівлі, зовнішніх стін, віконних та дверних блоків багатоповерхівки по вулиці Арсенальна, 25 уклали угоду з ТОВ “Проєктно-Будівельна Компанія “Еверест”. Вартість робіт 1,22 млн грн.

"Для ремонту цього будинку віконні блоки з урахуванням доставки придбають по 7755 гривень за квадратний метр. Така ціна є завищеною для Балаклії. Профлист та профнастил купують по 450 гривень з вартістю доставки, і це контрастує з вартістю профнастилу для будинку у Гусарівці", — пише ХАЦ.

ТОВ “Єдність” отримало підряд на ремонт будинку по вулиці Жовтнева, 6. У цьому випадку віконні блоки з урахуванням доставки коштували 6755 гривень за квадратний метр. Саме на закупівлю вікон витратять більшість коштів.

Як писав KHARKIV Today, управління житлово-комунального господарства, транспорту та благоустрою Балаклійської міськради у липні уклало шість угод з трьома підрядниками на ремонт пошкоджених будинків на загальну суму майже 10 мільйонів гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.