Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

18 червня, 2021 - 11:07

На "Новометі" бережуть воду і готуються встановити фільтри

"Новомет" не використовує артезіанську воду із свердловин, розташованих на території підприємства. Про це в коментарі KHARKIV Today заявив директор ТОВ "Коксовий завод" Новомет" (який часто за старою звичкою називають "Коксохім") Максим Бондарев.

"У плані екології ми працюємо свідомо і вимагаємо цього від усіх співробітників. Свердловини ще у 2019 році (з моменту приходу нових власників на підприємство — ред.) були опечатані, опломбовані і закриті співробітниками "Харківводоканалу", були складені акти і зафіксовані показання лічильників. З того часу було дві перевірки — вони підтверджують, що ми не використовуємо цю воду", — зазначив Максим Бондарев.

На території підприємства "Новомет" розташовано чотири артезіанські свердловини Новожанівського родовища питних підземних вод: три глибиною 100 метрів, одна пробурена на глибину 600 метрів. До 2019 року воду з них використовували для виробництва коксу, а саме для охолодження коксового газу в газозбірниках коксових печей, забезпечення роботи теплообмінної апаратури заводу і, головне, для гасіння коксу.

скважина

Але тепер для цих цілей завод використовує технічну воду, яка є побічним продуктом виробництва коксового вугілля і виділяється у вигляді пари.

"Питна вода — найцінніший природний ресурс сучасності, який потрібно берегти. У виробництві ми використовуємо так звану технічну воду, яку отримуємо при коксуванні. Ця вода проходить кілька етапів фільтрації і після цього направляється на гасіння коксу", — заявив Бондарев.

Кількість одержуваної технічної води залежить від якості вугілля — це від 50 до 100 тонн води на добу. Для побутових потреб завод купує воду у КП "Харківводоканал" за договором.

Останнім часом діяльність коксового заводу часто потрапляла в поле зору еко-активістів. Його звинувачували в незаконному використанні артезіанської води, забруднення навколишнього середовища та інших еко- "гріхах". На думку Максима Бондарева, це результат закритості і безвідповідальної політики попереднього керівництва заводу, яке роками ігнорувало проблеми екології і не вкладало кошти в модернізацію виробництва. Зараз ситуація радикально змінилася.

Директор ООО "Коксовый завод "Новомет" Максим Бондарев
Директор ТОВ "Коксовий завод "Новомет" Максим Бондарев

"Навколо діяльності нашого підприємства і подібних до нього існує безліч міфів. Але правда в тому, що ми не порушуємо існуючі державні екологічні норми, про що свідчать ряд лабораторних замірів, зроблених різними держорганами за останній час", — зазначив Бондарев.

Директор каже, що на підприємстві розуміють усю відповідальність за екологічне навантаження, пов'язану з виробництвом коксу. Тому на "Новометі" стартувала програма екологічної модернізації. Також Максим Бондарев проанонсував приїзд на підприємство найближчим часом представників компанії HERDING filtertechnik, провідного німецького виробника фільтрів для промислових підприємств.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.