Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На муралі рівності у Харкові залишили нацистську символіку

Фото: Анна Шарыгина / Facebook
На муралі рівності намалювали кельтський хрест, нацистську символіку та біблійний вираз.

У харківському жіночому об'єднанні "Сфера" вивчають записи з камер відеоспостереження та готуються подавати заяву до поліції.

Невідомі розмалювали мурал рівності у Харкові на будівлі ЛГБТ-центру та PrideHub (провулок Подільський, 9). На муралі залишили нацистську символіку та біблійний вираз. Хто це зробив і коли, невідомо. Як повідомила KHARKIV Today президент громадської організації "Харківське жіноче об'єднання "Сфера" Віра Чернигіна, акт вандалізму помітили у понеділок вранці, почерк не схожий на попередніх авторів "малюнків".

"Буду переглядати, щоб хоча б було приблизне розуміння, хто це зробив. Тому що почерк інший. Є певні патерни, за якими зрозуміло, що це ті самі люди — з "Традицій та порядку", наприклад, чи це якісь рандомні люди. Ці люди, які зараз писали нацистські символи, замалювали інші акти вандалізму, виходить, не одні й ті ж люди. Тобто, вони думали, що це продовження, частина муралу, хоча це був також акт вандалізму і його замалювали", — пояснила Чернигіна.

Зазначимо, мурал рівності у провулку Подільському, 9 у Харкові створили наприкінці липня 2021 року. Перший акт вандалізму тут був зафіксований 6 серпня, другий — через два дні. Після цього на мурал нападали ще двічі. Поліція відкрила провадження за одним із актів вандалізму. Слідство триває, тому написи, зроблені минулого разу, досі залишаються на муралі. Не стирають і нові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допоможіть знайти вандалів з вулиці Сумської

"Усього на цей мурал було нанесено написи чотири рази різними людьми. Усі вони — про мову ненависті. А останній цей — нацистська символіка і смерть. Втретє вже пишуть — смерть. Востаннє — це вже заклик до ненависті. Кельтський хрест — коло, у якому хрест, смерть ЛГБТ, окремо — 14/88 (це теж нацистська символіка) і "бытие — 1921" (я взагалі не розумію, що це означає з Біблії, але схоже, це теж частина всієї історії. Поліція просить не замальовувати, тому що у нас зараз триває розслідування щодо попереднього акту", — каже президент "Сфери".

Як писав KHARKIV Today, мурал у Харкові на будівлі ЛГБТ-центру та PrideHub (провулок Подільський, 9) створили в останні вихідні липня 2021 року. Авторами роботи стали харківські художниці Ірина Водолаз та Катерина Буштрук. Автори сподівалися, що малюнок зробить стіну PrideHub антивандальною. 6 серпня на мурал напали

Нагадаємо, громадська організація "Харківське жіноче об'єднання "Сфера" захищає права жінок та ЛГБТ.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.