Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На меморіальну дошку Юрію Шевельову у Харкові напали

Фото: Никита Лысенко/KHARKIV Today
З моменту відкриття меморіальної дошки минуло п'ять днів.

Меморіальну дошку Юрію Шевельову закидали яйцями, а під нею намалювали перекреслену свастику.

Вранці 27 січня фото понівеченої вандалами дошки опублікувала харків'янка Галина Гришина.

"Пройшло п'ять днів! Важко уявити людей, які пакостять там, де живуть?", — написала вона.

Дошку повернули на колишнє місце — фасад будинку "Саламандри" (вулиця Сумська, 17) лише п'ять днів тому. Наразі вона закидана яйцями, під нею намальована перекреслена свастика.

Фото: Микита Лисенко/KHARKIV Today
Фото: Микита Лисенко/KHARKIV Today

Пізніше у відділі комунікації поліції Харківської області повідомили, що із заявами про пошкодження меморіальної дошки ніхто не звертався. Поліцейські знайшли інформацію про це у соцмережах. Для перевірки вони виїхали туди та провели огляд.

Інформацію про подію в поліції зареєстрували в журналі Єдиного обліку заяв та повідомлень, триває перевірка. Наразі всі обставини події та причетних до неї встановлюють.

Нагадаємо, 22 січня в Харкові відкрили меморіальну дошку Юрію Шевельову. Її виготовили з антивандального матеріалу та планували встановити біля дошки камери відеоспостереження.

У середині грудня 2021 року дошка була готова. Збір на її виготовлення оголошували в кінці квітня 2021 року. Через десять днів стало відомо, що замість потрібних 60 тисяч гривень на дошку Шевельову, зібрали понад 73 тисячі гривень.

Дошка на згадку про харківського філолога Юрія Шевельова з'явилася на фасаді будинку "Саламандри" 3 вересня 2013 року. Проте 25 вересня Харківська міськрада ухвалила рішення демонтувати її. З такою ініціативою звернувся "Антифашистський комітет Харківщини", за його інформацією, у роки Другої світової війни Юрій Шевельов співпрацював з окупантами. Цього ж дня, не чекаючи поки що комунальні служби виконають рішення міськради, невідомі сокирою розбили дошку.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.