На кому позначиться банкрутство "Жилкомсервісу"
КП "Жилкомсервіс" проходить процедуру банкрутства через суд.
Комунальне підприємство "Жилкомсервіс" надало пояснення щодо процедури банкрутства. У КП обіцяють продовжити надавати мешканцям Харкова послуги з утримання будинків і прибудинкових територій та своєчасно виплачувати зарплатню своїм співробітникам, попри загрозу банкрутства. Тариф для харків'ян залишиться таким же, він діє вже більше ніж десять років. Про це повідомили у Харківській міській раді.
"Ініційована процедура банкрутства стосується лише мораторію на розрахунки з кредиторами, перед якими зараз немає змоги погасити борги. На споживачах це ніяк не позначиться", — сказав директор КП "Жилкомсервіс" Геннадій Мальований.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банкрутство "Жилкомсервісу": що буде з підприємством і як сплачувати квартплату?
Директор комунального підприємства пояснив, що "Жилкомсервіс" був у "скрутній ситуації" й не мав змоги своєчасно сплатити за надані йому послуги. Один із кредиторів "Жилкомсервісу" пішов у суд й ініціював процедуру банкрутства.
"Жилкомсервіс" мав фінансові зобов'язання, але через те, що розпочата процедура банкрутства, вони призупинені. Ці зобов'язання стосувалися комерційних структур та інших комунальних підприємств. Директор підприємства каже, що, ймовірно, кредиторам доведеться почекати. Платежі, які буде отримувати комунальне підприємство від мешканців за надані послуги, будуть віддавати на зарплатню співробітникам та електрику.
"Всі надходження від населення спрямовуватимуться на виплату заробітної плати, податків, зборів і розрахунків за електроенергію. Що стосується банкрутства, то все буде вирішуватися за результатами оцінки активів і пасивів підприємства. Цілком імовірно, що суд може визначити як один із виходів з ситуації — санацію (фінансове оздоровлення) підприємства з поступовим відновленням платоспроможності. Звичайно, деякий час нашим кредиторам доведеться почекати, але це необхідно", — розповів Геннадій Мальований.
Як писав KHARKIV Today, наприкінці березня Господарський суд Харківської області відкрив три провадження у справах про банкрутство КП "Жилкомсервіс", КП "Міськелектротранссервіс" та КО "Харківський зоологічний парк".
Зокрема, підприємець Олег Шевцов ініціював банкрутство "Жилкомсервісу", оскільки воно не сплатило йому борг у розмірі 1,4 мільйона гривень. Арбітражним керуючим просив призначити Юрія Артюха, співзасновника адвокатського об'єднання "Шкребець і партнери", яке протягом 2016 – 2023 років отримало від комунальних підприємств Харківської міськради близько 33 мільйони гривень, найбільше — від "ХТМ".