Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині за Путіна померли бійці елітної російської дивізії

Колаж: "Слідство. Інфо"
Неонациста, вихідця з історичної Фінляндії та учасника ножових боїв ліквідували під Ізюмом.

За задумом Кремля Таманська дивізія мала б стримувати НАТО від потенційного нападу. Однак її бійці загинули в Україні

Секретний список російських військових з елітної Таманської дивізії, які приїхали під Ізюм, щоб померти за Путіна, дослідили журналісти. Серед них — неонацист, вихідець з історичної Фінляндії та учасник ножових боїв. Про це йдеться у новому розслідуванні "Слідства. Інфо".

Документ із грифом "секретно" журналісти знайшли в покинутому штабі росіян в Ізюмі — як тільки місто звільнили від росіян. Близько пів року Ізюм був окупованим. ЗСУ повернули його під контроль України місяць тому.

Фото: "Слідство. Інфо"
Фото: "Слідство. Інфо"

"Судячи із секретного списку, вбиті росіяни служили у першому мотострілецькому полку [військова частина №31135 — ред.] елітної Таманської дивізії. Цей полк дислокується в селищі Калінінець за кількадесят кілометрів від Москви. Під час дослідження секретного списку журналісти звернули увагу, що військові Таманської дивізії загинули понад місяць тому у результаті обстрілів Збройними силами України. Як ідеться у документі, українські військові завдали удар у відповідь. Тобто, росіяни першими почали обстрілювати українські позиції, а ЗСУ відповіли. Місцем загибелі окупантів у документі вказано населений пункт Кам’янка. Очевидно, що йдеться про однойменне село на південь від Ізюму, яке майже повністю зруйноване після російської окупації", — розповіли розслідувачі.

Карта: "Слідство. Інфо"
Карта: "Слідство. Інфо"

Перший зі знищених росіян під Ізюмом, якого вдалося встановити "Слідству. Інфо", — 37-річний єфрейтор Сергєй Тіхонов — навідник мінометної батареї. Повідомляючи про загибель окупанта, російські ЗМІ заявили, що він "пал смертью храбрых". Єфрейтор отримав посмертно орден мужності нібито за захист мирних мешканців на Донбасі. Правда незрозуміло, чому він тоді опинився на Харківщині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захисники Харківщини полонили росіянина після трьох днів служби

Журналісти знайшли сторінку Тіхонова у соцмережах. Виявляється, новоспечений російський герой за життя мав чимало неординарних поглядів, серед яких неонацизм. У своїх соцмережах Тіхонов часто публікував фото з фашистською свастикою, а також не соромився використовувати на численних світлинах нацистське вітання.

Фото: "Слідство. Інфо"
Колаж: "Слідство. Інфо"

Крім того, журналісти у соцмережах Тіхонова помітили фото, на якому він одягнений у футболку із символікою російського неонацизму — свастикою, відомою як "коловрат". Примітно, що чимало дописів окупанта були присвячені критиці Путіна та його соратників. Також заслуговує на увагу допис Тіхонова, де Путін зображений в образі Гітлера.

Фото: "Слідство. Інфо"
Скрін: "Слідство. Інфо"

Іще один вбитий під Ізюмом окупант — 33-річний рядовий Міхаїл Ґаттунен. Він обіймав посаду водія мінометної батареї. Незвичне прізвище окупанта наштовхує на думку, що воно не російського походження. І дійсно, судячи з публічних джерел, це прізвище має фінське коріння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Харківщини зафіксували близько 5000 злочинів росіян

Крім того, як свідчать численні некрологи, Ґаттунен родом із російської Республіки Карелія, що межує з Фінляндією й історично пов’язана з цією європейською державою. У соцмережах журналісти натрапили на дописи знайомої окупанта, яка щиро не розуміє, як так він загинув під час вторгнення в іншу державу.

Колаж: "Слідство. Інфо"
Колаж: "Слідство. Інфо"

Також за допомогою секретного списку журналістам вдалося встановити 38-річного єфрейтора Євгєнія Русінова, який загинув під Ізюмом. Він обіймав посаду радіотелефоніста мінометної батареї в окупаційному війську. Після смерті Русінова в соцмережах опублікували його фото, ймовірно, зроблене на території військової частини Таманської дивізії в селищі Калінінець під Москвою.

Колаж: "Слідство. Інфо"
Колаж: "Слідство. Інфо"

Причиною загибелі окупанта у некрологах називають вигадану боротьбу з фашизмом у Харківській області. Журналісти натрапили на фото ліквідованого загарбника, яке свідчить, що він відвідував клуб ножового бою.

Скрін: "Слідство. Інфо"
Скрін: "Слідство. Інфо"

"Слідство. Інфо" зауважило, що Таманська дивізія за задумом Кремля мала би стримувати НАТО від потенційного нападу. Проте, схоже, що в останні роки в нічому серйознішому, крім парадів на "Красній площі", вона участі не брала.

Як наслідок, на початку повномасштабного вторгнення елітні таманські мотострільці зазнали значних втрат на Харківщині і Сумщині. Загинув навіть їхній командир — підполковник Дєніс Мєжуєв. В мережі можна знайти декілька відео з полоненими згаданого мотострілецького полку, записаних у перший місяць повномасштабної війни Росії проти України.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.