Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщини зафіксували близько 5000 злочинів росіян

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Здебільшого йдеться про кримінальні провадження щодо обстрілів.

Правоохоронці збирають докази, щоб притягнути до відповідальності вище керівництво Росії та керівництво військових підрозділів.

На Харківщині відкрили близько 5000 кримінальних проваджень через порушення загарбниками законів та звичаїв війни. Про це повідомив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.  

"Здебільшого — це кримінальні провадження, що стосуються обстрілів, як із загиблими, так і обстрілів цивільної інфраструктури. Це кримінальні провадження, що стосуються крадіжок, вивезення майна на територію Російської федерації, катування, знущання над людьми, викрадення людей, та інших незаконних дій, які підпадають під ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни). Те, як поводять себе російські військові, не підпадає під жодні норми. Це і крадіжка майна, це зґвалтування випадки, це ситуації з вбивствами, катуваннями. Це в жодні рамки не вписується", — розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків атакували чотири іранські безпілотники. Вони самознищились

За словами Чубенка, до відповідальності прагнуть притягнути тих, хто віддавав накази стріляти по цивільним, катувати та вбивати.

"Ми розуміємо, які підрозділи, які військові частини знаходилися у різних населених пунктах та у різних районах Харківської області. Прокурори, слідчі працюють у кожному приміщенні, де базувалися чи працювали, чи проживали військові-окупанти. Там збирають відбитки пальців, ДНК-експертизи проводять на місці. Також є ситуації, коли залишається зброя, документація, що дає нам змогу розуміти детальніше, хто саме знаходився де. Нам допомагають місцеві мешканці, які патріотично налаштовані до України. І окреме для нас джерело інформації — це допити колаборантів, допити полонених, які також нам допомагають збирати базу для Міжнародного кримінального суду... Нам важливо не лише публічного показувати якісь ситуації, а ще й в юридичному напрямку мати належні докази, аби притягнути до відповідальності вище керівництво Росії та керівництво військових підрозділів, які приймали рішення щодо обстрілів цивільного населення, приймали рішення щодо порушення Женевських конвенцій — це стосується катувань та вбивств цивільних людей. 

Нагадаємо, уже знайшли 22 російські катівні на деокупованій Харківщині. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.