Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині вдвічі зросла захворюваність на COVID-19

Ілюстративне фото: МОЗ 
У медзакладах лікують майже 250 хворих на коронавірус.

Із коронавірусом борються у десяти лікарнях.

Станом на 9 вересня в лікарнях області перебуває 243 пацієнти з підтвердженим захворюванням на коронавірус. Директор обласного  департаменту охорони здоров’я Максим Хаустов повідомив, що порівняно з літнім періодом, захворюваність на коронавірус в області зросла вдвічі.

Так, протягом минулої доби COVID-19 виявили у 81 мешканця Харківщини. При цьому за добу одужало 11 хворих.

"Упродовж останніх тижнів на Харківщині спостерігається тенденція до зростання нових випадків захворювання на коронавірус. Харківська область готова до нових спалахів хвороби. Наразі допомога пацієнтам із COVID-19 надається у десяти лікарнях. Всього ліжок, виділених під COVID, — 1995, із них 1663 ліжка забезпечені подачею централізованого кисню. На сьогодні зайнятість ліжок складає 13,1%", — розповів чиновник у коментарі "Суспільному".

Також Максим Хаустов зауважив, що в Харківській області працює 105 пунктів щеплення. В усіх них є вакцина CoronaVac у достатній кількості, наявні вакцини Janssen і Comirnaty Tris від Pfizer.

"Вакцинація — єдиний дієвий спосіб захистити себе та своїх близьких від хвороби та тяжких ускладнень. Важливо захистити себе перед початком епідемічного сезону, коли традиційно зростає кількість вірусних захворювань. Разом з тим, йде війна і є поранені, ми не маємо допустити завантаження у лікарнях", — підкреслив директор обласного департаменту охорони здоров’я.

За його словами, для кращого захисту людям похилого віку, людям з інвалідністю та хронічними захворюваннями рекомендовано зробити два бустерні щеплення, з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої бустерної дози. 

Від початку вакцинальної кампанії в області провели понад 2,8 мільйона щеплень. Отримали лише одну дозу 73 600 осіб, дві дози — 1,1 мільйона, додаткову дозу — майже 2000, бустерну — понад  592 000.

Актуальний перелік пунктів щеплення з графіками прийому та контактними телефонами можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, на початку серпня Хаустов закликав готуватися до нової хвилі коронавірусу

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.