Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині судитимуть командира, який хотів заробити на дезертирі

Фото: Спеціалізована прокуратура.
Комроти запропонував підлеглому "викупити" самовільне залишення частини за 20 000 гривень.

До суду передали обвинувальний акт на командира роти, який хотів заробляти на підлеглих.

У 2022 році він вирішив, що може заробляти гроші, перебуваючи на посаді у військовій частині. Зокрема, комроти планував вирішувати проблеми підлеглих за гроші і повідомив їм про це. Одному з військових, який самовільно залишив частину, він обіцяв "вирішити" питання. Свої послуги оцінив у 20 000 гривень.

"Слідством встановлено, що 36-річний командир роти, розуміючи обсяг влади і своїх службових повноважень довів до своїх підлеглих, що за грошову вигоду може вирішувати їх проблеми. Погоджувати рапорти на відпустку, не створювати штучні перешкоди під час проходження військовослужбовцем військової служби, не направляти військовослужбовця на складні завдання, не наказувати за дисціплінарні, адміністративні порушення. Або навпаки, якщо підлеглі не будуть згодні давати неправомірну вигоду у виді грошових коштів. Так в листопаді 2022 року обвинувачений звернувся до свого підлеглого та запропонував за 20 000 грн не робити донесення про вчинення останнім самовільного залишення військової частини та не притягувати встановленим порядком до дисциплінарної та адміністративної відповідальності", — повідомили у Харківській спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Східного регіону.

Командира роти звинувачують в одержанні неправомірної вигоди для себе за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, повторно ( ч. 3 ст. 368 КК України). Якщо його провину доведуть у суді, йому загрожує від п’яти до десяти років тюрми.

Як писав KHARKIV Today, начальника харківського військкомату не схотіли судити дев'ять суддів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.