Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Комунальники на Харківщині почали подавати позови до судів за борги людей

Фото: KHARKIV Today.
Людей просять терміново сплатити борги за комунальні послуги.

Жителів Рогані просять погасити борги за комунальні послуги. Щодо усіх боржників обіцяють позови до судів.

У Роганській селищній раді називають критичною ситуацію у сфері теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Комунальні підприємства не можуть працювати і готуватися до наступного опалювального сезону через великі борги. Споживачів просять сплатити за "комуналку" повністю або оформити розстрочку.

"Через масові неплатежі з боку населення підприємство КП "Теплові мережі Роганської селищної ради" позбавлене можливості виконувати свої зобов’язання у повному обсязі. Неналежний рівень розрахунків безпосередньо ставить під загрозу проведеня майбутнього опалювального сезону 2025–2026 років. Звертаємось до всіх споживачів із наполегливим проханням: терміново здійснити оплату за надані послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Відповідно до умов договорів, обов’язком споживача є своєчасне та повне здійснення платежів за спожиті комунальні послуги. У разі неможливості погашення заборгованості одним платежем, просимо звернутися до КП "Теплові мережі" для узгодження графіка її поступового погашення", — повідомили у Роганській сільраді.

У випадку несплати боргів комунальники обіцяють подавати позови до суду, аби примусово стягувати борги.

Скільки людей заборгували за "комуналку" та які борги накопичили, не повідомляється.

Чи можна під час війни стягувати борги за "комуналку" через суд

В Україні скасували пеню за борги за комунальні послуги на час воєнного стану, але у січні 2024 року мораторій скасували. Крім пені, до боржника можуть застосовуватись штрафи та інфляційні нарахування тощо. Про це повідомив старший юрист компанії "Де-Юре" Іван Топор.

"Постачальники послуг можуть подати до суду, щоб стягнути заборгованість, якщо особа відмовляється платити добровільно або укласти договір реструктуризації. У разі звернення надавача послуг до суду з позовом про стягнення заборгованості, окрім стягнення суми заборгованості, пені, штрафу тощо, боржник має компенсувати позивачу ще і витрати на судовий збір та інші витрати, компенсацію яких визначено судом, наприклад, витрат на правничу допомогу", — розповів юрист.

Якщо до моменту набуття законної сили судовим рішенням боржник все одно не виплатить борг, тоді його може стягнути державний чи приватний виконавець — споживачу заблокують платіжні картки та банківські рахунки, поки борг не буде виплачений.

При цьому, зауважує юрист, відключати комунальні послуги, нараховувати штрафи і пеню не можна тільки на тимчасово окупованих територіях і в зоні бойових дій.

Як писав KHARKIV Today, деяких харків'ян звільнили від оплати "комуналки".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.