Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На честь загиблого на Харківщині командира Хаммера назвали вулицю

Фото: Львівська міська рада
Тарас Бобанич очолював другий окремий батальйон добровольчого корпусу "Правий сектор",

Вулицю Короленка перейменували на вулицю Тараса Бобанича.

Першого листопада у Львові відкрили вулицю Тараса Бобанича - військового, який загинув навесні на Харківщині, прикривши собою побратимів. На відкритті вулиці були рідні, друзі та побратими Тараса Бобанича. Про це повідомили у Львівській міській раді.

"Вулиця розташована у Личаківському районі Львова, сполучає вулиці Личаківську і Лисенка. Тут розміщений Будинок воїна", — розповіли у Львівській міськраді.

Дружина Тараса Бобанича Наталя зазначила: Україна повинна пам'ятати кожного свого Героя.

"Він був, є і буде Сином України. Він — Герой для всіх. І ми повинні пам'ятати про кожного нашого Героя. Жодна крапля української крові не має бути забута. Ми маємо боротися до останнього, як це робив Тарас", — сказала Наталя Бобанич.

тр
Тарас Бобанич. Фото: 2-й отдельный батальон ДУК ПС / Facebook

Зазначимо, попередня назва вулиці була присвячена Володимиру Короленку. На сьогодні у Львівській міській територіальній громаді нові українські назви присвоїли 47 вулицям. Загалом дерусифікують 53 вулиці, які мають російські назви.

Як підкреслив мер Львова Андрій Садовий, війна триває насправді сотні років, забираючи життя Героїв України. Важливо робити правильні речі в історичні дні.

"Ми живемо в час, коли пишеться українська історія. Пишеться кров’ю наших Героїв, сльозами наших  матерів і важкою працею кожного українця. Ця війна триває не 8 місяців, і не 8 років. Ця війна триває 400 років. За Україну Тарас віддав найцінніше — своє життя. В ці історичні дні важливо робити правильні речі, кожного дня - робити речі, за які нам ніколи не буде соромно. Це є наша земля і це має бути наша велика історична перемога", — сказав Садовий.

Нагадаємо, Тарас Бобанич був родом зі Львівської області. Служив командиром другого окремого батальйону добровольчого українського корпусу "Правий сектор", мав позивний "Хаммер".

Брав активну участь у подіях Майдану. З 2014 року у складі "Правого сектору" захищав Україну від загарбників. У 2019 році Тарас Бобанич став заступником командира добровольчого українського корпусу "Правий сектор" з питань діяльності резервних підрозділів. У 2020 році його обрали членом керівництва національно-визвольного руху "Правий сектор".

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Тарас Бобанич очолив другий окремий батальйон "Правого сектору". Загинув під час виконання бойового завдання на Ізюмському напрямку. Йому було 33 роки.

Наприкінці серпня Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України та нагородив орденом "Золота Зірка" Тараса Бобанича.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.