Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На аукціон виставили проблемні кредити "Мегабанку" на пів мільярда гривень

Ілюстративне фото: megabank.ua
Компанії-позичальники займаються торгівлею автівками.

На торгах хочуть продати права вимоги за кредитами, а не саме майно.

У вівторок 16 травня у системі "Prozorro.Продажі" пройдуть торги з продажу активів акціонерного товариства "Мегабанк". На аукціон виставлені права вимоги за кредитами й дебіторської заборгованості групи компаній-автодилерів, які зареєстровані у Харкові. Компанії займаються продажем автівок. Про це повідомили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.

"Компанії-позичальники не перебувають у стані припинення, а основним напрямком діяльності є торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами. При цьому, забезпеченням за договорами виступають об'єкти нерухомості у Харкові, у яких зараз розміщується, зокрема, декілька автосалонів відомих марок, загальною площею понад 35 тисяч квадратних метрів", — пояснили у Фонді.

Об'єкти нерухомості, які стали заставою, розташовані на вулицях Героїв праці, Клочківській та Шевченка. За інформацією Фонду, це будуть повторні торги. Стартовою ціною лота визначили 447 624 367 гривень. Гроші, які отримають від продажу активів, планують віддати на розрахунки з кредиторами "Мегабанку". У Фонді зазначили, що майно на цьому аукціоні не продається.

"Звертаємо увагу, що на продаж виставлено права вимоги за кредитами, а не заставне майно. Тому переможець аукціону отримає право вимагати від боржника повернення коштів, зокрема шляхом звернення стягнення на заставне майно, у тому числі у судовому порядку", — пояснили у Фонді гарантування.

На сайті "Prozorro.Продажі" зазначено, що на аукціон права вимоги за шістьма кредитними договорами, укладеними з юридичними особами, та дебіторська заборгованість за чотирма договорами.

Нагадаємо, "Мегабанк" визнали неплатоспроможним 2 червня 2022 року, 22 липня було ухвалено рішення щодо його ліквідації. У вересні Фонд гарантування почав виставляти активи цього банку на продаж.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці лютого 2023 року перереєстрували на мешканку Києва три офісних приміщення, які раніше були відділеннями "Мегабанку". У результаті оборудок нерухомість потрапила до підсанкційної компанії в Латвії, далі була перепродана. Тоді Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявив про рейдерське захоплення власності "Мегабанку".

Йдеться про великі приміщення, колишні відділення банку по вулиці Сумській, 39, вулиці Донця-Захаржевського, 6/8 і вулиці Академіка Павлова, 160. Наприкінці березня на нерухомість вартістю 360 мільйонів гривень був накладений арешт.  У травні 2023 року дозволив передати нерухомість "Мегабанку" до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.