Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Мовний омбудсмен вимагає від Харківської міськради дописів українською

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
На Харківську міську раду поскаржилися через використання російської мови.

Від Харківської міської ради вимагають вести Telegram-канал державною мовою, як передбачає законодавство.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь відповів на звернення активістки громадської організації "Світанок" та проєкту "Мова. Харків" Маргарити Федоренко щодо скарги на розповсюдження Харківською міською радою інформації у Telegram-каналі недержавною мовою. Відповідь Тараса Кременя опублікували на сторінці волонтерської ініціативи "Мова. Харків".

Кремінь зазначив, що ст. 19 Конституції України зобов'язує органи державної влади та місцевого самоврядування діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Мовний омбудсмен проаналізував Telegram-канал Харківської міської ради та зробив висновок, що він не відповідає вимогам чинного законодавства про державну мову. Дія цього закону не припинялася на час воєнного стану в Україні.

Згідно з ч. 6 ст. 27 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", державну мову повинні використовувати з 16 липня цього року інтернет-представництва органів держвлади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної та комунальної форм власності, засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, а також суб'єктів господарювання, які реалізують послуги та товари в Україні.

"З огляду на вищезазначене та з метою запобігання порушенню прав громадян на отримання інформації державною мовою мною надіслано листа на електронну адресу Харківської міської ради з вимогою вжити всіх можливих в існуючій ситуації заходів для забезпечення виконання законодавства про державну мову, а також з попередженням про передбачені законодавством санкції за його порушення", — зазначив Кремінь.

Зазначимо, крім Telegram-каналу Харківської міської ради, російською мовою ведуть Telegram-канал харківського міського голови Ігоря Терехова.

кремінь
Лист: "Мова. Харків"
кремінь
Лист: "Мова. Харків"

Як писав KHARKIV Today, раніше Тарас Кремінь повідомляв про виявлення 25 посадовців України, які порушують закон про державну мову. Серед них називав голову Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова та харківського міського голову Ігоря Терехова.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.