Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Мовний омбудсмен оскаржив рішення суду щодо російської мови Терехова

Фото: Ігор Терехов / Telegram
На думку Тараса Креміня, Ігор Терехов вчасно поїхав до Америки.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь подав апеляцію на рішення суду щодо скасування штрафу Харківському міському голові Ігорю Терехову за використання російської мови в соцмережах. 

Про це Тарас Кремінь розповів Радіо Свобода.

"Звичайно, ми не будемо спостерігати за тим, як з нами судяться. Ми будемо боротися за право харків’ян спілкуватися українською мовою у своєму рідному місті. Тому ми подали апеляцію два тижні тому і чекаємо на засідання в апеляційному суді. І будемо сподіватися, що наша позиція в суді буде підтримана суддями", — розповів мовний омбудсмен.

Водночас Тарас Кремінь оцінив перехід Ігоря Терехова на публічне спілкування українською: "Разом з тим хочу засвідчити, що міський голова, відколи почав сплачувати штраф за порушення мовного закону, перейшов на спілкування українською мовою і активно пропагує українське слово не тільки на теренах міста Харкова, але ще й Харківської області", — зауважив Тарас Кремінь. 

"І дуже добре, що він зараз перебуває у США. Я думаю, що зайвий раз йому українська громада все-таки нагадає, яка мова української держави, що зараз ми виборюємо на війні", — додав мовний омбудсмен.

Загалом із кінця 2022-го і початку 2023 року Уповноважений із захисту державної мови в Україні наклав близько 60 санкцій на порушників. 

Нагадаємо, 6 квітня Київський районний суд Харкова ухвалив рішення щодо визнання протиправною та скасування постави, яку виніс уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь меру Харкова Ігорю Терехову за використання російської мови у соціальних мережах. 

"Мовне питання – це така справа, що ми – нація. Ми в офіційному статусі маємо розмовляти тільки українською мовою. Ми прийдемо до того, коли ми будемо розмовляти тільки українською мовою. Що стосується того, як ти розмовляєш з родиною чи друзями, це має визначати кожен для себе. Але хочу сказати, що все частіше ми розмовляємо українською. Знаєте, у Харкові розмови українською – це такий бренд вже стає. Це дуже здорово, я б сказав, і добре, що люди починають розмовляти українською, і все частіше на вулицях Харкова звучить українська мова, і привітання звучать українською мовою, коли люди між собою вітаються. Люди кажуть: доброго дня, доброго вечора, все частіше... Я вважаю, що Україна буде вся україномовна. Пройде певний час. Це так, як воно буде. Українською. Ми всі повинні говорити українською мовою. І ми будемо нею розмовляти", — розповів Терехов радіо "Свобода".

Як писав KHARKIV Today, омбудсмен кілька разів виносив постанови про адміністративні правопорушення мером Харкова Ігорем Тереховим. Один штраф у розмірі 3400 гривень за спілкування російською мовою в ефірі національного телемарафону Терехов сплатив.

Однак надалі мер продовжував порушувати мовний закон, тому знову отримав штраф. Його Терехов вирішив оскаржувати в суді. Судитися мер пішов не як міський голова, а як громадянин. У той же час його телеграм-канал уже під час суду лагідно українізувався.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.