Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Місто-примара". Військові показали, як виглядає зруйнований Вовчанськ

Фото: Окрема президентська бригада
Вулиці випалюють FPV-дрони.

Вовчанськ цілодобово вкритий димом, у небі над містом постійно чути гул українських та ворожих безпілотників.

Так описують Вовчанськ бійці 2-го Механізованого батальйону Окремої президентської бригади, які зараз воюють на півночі Харківської області. 

У місті, де до війни проживало 17 тисяч чоловік, залишилось всього кілька цивільних. Ворожі ударні безпілотники випалюють будинки цілими вулицями. 

вовчанськ

"Скільки наш батальйон вже воює, не було ще так, щоб в повітрі одночасно висіло по 11-12 розвідувальних БпЛА. У противника була певна перевага по дронах, зараз у нас щонайменше паритет. За даними перехоплень, вони дуже скаржаться на кількість наших БпЛА — розвідувальних та ударних, як вони їх називають, "пташки з яйцями", — каже командир 2-го Механізованого батальйону на псевдо "Самурай".

вовчанськ

Він зауважив, що після початку Курської операції ворог став рідше застосовувати керовані авіабомби на Вовчанському напрямку. До цього по позиціям 2-го мехбату за добу прилітали щонайменше 3-4 такі бомби. Зараз росіяни в основному використовують польову артилерію, міномети, ударні дрони та штурмову піхоту.

вовчанськ

"Сказати, що в них нікудишній особовий склад, я не можу. Три місяці битися головою об стіну, постійно ходити на штурми, кожен день штурмувати якісь будівлі — це теж треба, вибачте на слові, мати яйця. І цих самогубців теж треба десь шукати, які можуть кожен день йти і дохнути. І вони ж ідуть, знають, що вчора туди група пішла і не повернулась. І все одно йдуть", — розповідає "Самурай".

За його словами, Вовчанськ став схожим на місто-примару, черговий населений пункт в Україні, який росіяни зрівняли з землею.  

Як писав KHARKIV Today, Збройним силам України вдалося відновити позиції на півночі Харківщини. Вони повернули ділянки у районі села Липці.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.