Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Міністерство культури обіцяє шукати "шефів" для відновлення музею на Харківщині

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Відбудова музею коштуватиме десятки мільйонів гривень.

До початку зими будівлю музею Сковороди мають законсервувати.

На Харківщині розробляють проєкт по відбудові музею Сковороди, який зруйнували російські окупанти. Наразі тривають роботи з консервації знищеної окупантами культурної пам'ятки . Усе мають зробити до початку зими. 

"Для цього ми зараз розробляємо проєкт культурної пам'ятки, зараз маємо зробити до грудня консервацію. І не лише цього приміщення, а й інших приміщень, об'єктів, які мають культурне значення, для того, щоб це все зберегти. Головне, щоб нам це дозволила зробити військова обстановка", — сказав голова ХОВА Олег Синєгубов.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що окупанти цілеспрямовано знищили музей Сковороди як "об'єкт особливого значення", оскільки він знаходиться у селі й туди прямо влучила російська ракета. Наразі для відновлення музею Сковороди шукають донорів.

Скільки коштуватиме відновлення музею Сковороди, буде відомо після завершення розробки проєктної документації. За словами Олександра Ткаченка, це — щонайменше десятки мільйонів гривень.

"Ми наводили такі приклади на зустрічах з моїми колегами з Європейського Союзу і в ЮНЕСКО, всі ці випадки будуть зафіксовані як військові злочини. Над такими окремими випадками будемо працювати окремо, щоб знайти прямих, так би мовити, шефів, донорів для відновлення таких об'єктів, — сказав Ткаченко. — Основні предмети були збережені, але Сковородинівка, так само як Іванків в Київській області, це два яскравих приклади цинічного спеціального знищення, там уже не відвернешся. Коли ударна хвиля руйнувала багато будівель, а це спеціально зруйновані будівлі. І 300 років Сковороди ми маємо цього року".

Як писав KHARKIV Today, близько 23:00 6 травня російські окупанти обстріляли музей Григорія Сковороди у Сковородинівці (Золочівська громада). Внаслідок обстрілу сталася пожежа, будівля повністю згоріла. Там знищено дах, віконні та дверні рами, почорніли стіни, згоріли речі, які не встигли вивезти з музею. Частину колекції сховали у надійне місце ще на початку війни. З-під попелу дістали статую поета, яка стояла в одній з кімнат. 

Нагадаємо, музей Сковороди можна відбудувати. До такого попереднього висновку дійшли архітектори та реставратори. Зараз працівники музею, волонтери та чиновники по всьому світу шукають гроші для його відновлення.

Для залучення міжнародної підтримки будуть проводитися різні заходи, у тому числі ті, які були заплановані для святкування 300-річчя з дня народження видатного філософа. Поки що підтримати Національний літературно-меморіальний музей можна, перерахувавши гроші на рахунок установи за реквізитами:

РАХУНОК UA868201720314231004301034643 ГУДКСУ в Харківській області

МФО 820172

ЄДРПОУ 02220912

Благодійні внески на розвиток ОКЗ “Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди”.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.