Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Мешканцям звільненої Харківщини знову пропонують зимувати на заході України

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Багато деокупованих населених пунктів на Харківщині лишаються без газу і світла.

До багатьох населених пунктів не встигнуть повернути газ і світло. Тому людям варто подумати про те, щоб виїхати на безпечниі території.

На Харківщині опалення і газу точно не буде у Вовчанську і найближчих селах, оскільки Росія перекрила газопровід. Тепло не всюди буде в Ізюмі. Думати про евакуацію треба зараз, а не коли почнуться морози. Відповідну інформацію озвучила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі національних телеканалів.

"На сьогодні, дійсно, величезна проблематика, щоби забезпечити саме населення, яке залишилось на території, а це чимала кількість людей, ви знаєте. Ми пропонуємо, всіляко пропонуємо евакуацію, ми розуміємо що, до прикладу, в Херсонській області, в Харківській області, не в усіх населених пунктах люди зможуть пережити зиму і ми пропонуємо все-таки евакуюватися жінкам з дітьми, людям похилого віку і маломобільним. Я нещодавно повернулася з Закарпаття, з Івано-Франківщини, куди їздила проінспектувати питання, чи можна і наскільки — масштаб, можна привезти туди людей. Зустрілась якраз із людьми з Харківщини, зустрілась із людьми з Херсонщини і бачу, що ми маємо потенціал і маємо резерви, щоби люди приїхали і перезимували в більш безпечному регіоні", — розповіла вона.

За словами Верещук, йдеться про розміщення людей не лише у модульних містечках, які уже заповнені, а про будівництво нових поки що не йдеться. 

"Модульних містечок недостатньо. Якщо їх зараз побудовано 25, то це лише, до прикладу, 5000 — 7000 людей, які проживають там. Модульні містечка не встигнуть забезпечити таку кількість людей, які потребують, і ми розраховуємо на систему "Прихисток", на систему, коли обласна рада виділяє додаткові кошти для стимулювання — прихисти у себе людей і на місця компактного проживання. У нас місць компактного проживання уже 5670 і вони збільшуються. Наші обласні військові адміністрації збільшили резерви і зробили так, що ми можемо прийняти на зиму близько 400 000 людей, якщо це буде потрібно", — пояснила міністр.

Про які місця для евакуйованих говорить Верещук, не зрозуміло. Можливо, це гуртожитки.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не згоріти від холоду. У Харківській області почастішали побутові пожежі

Раніше Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій опублікувало дані про кількість вільних місць для розміщення переселенців у 15 областях. Згідно з ними, вже зайнято 1 184 784 місць, вільними залишаються 160 667 місць. 

Дані: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій
Дані: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.