Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Мешканцям села на Чугуївщині відновили світло

Фото: "Харківобленерго"
Енергетики заживили більшість споживачів.

Відновлювальні роботи з електропостачання тривали більше ніж пів року.

У селі Мосьпанове Малинівської громади (Чугуївський район) відновили електропостачання. Через воєнні дії у селі було зруйновано майже 80% мережі. Енергетики провели відновлювальні роботи та повернули світло 420 абонентам із 540. Повністю заживлять село найближчим часом.

"Село декілька днів було під окупацією та багато часу — на лінії зіткнення, тому і руйнування — значні. Нам довелося відновити 10 електропідстанцій та понад 12 кілометрів високовольтних ліній 10 кВ. Повністю міняли опори, дроти. Зараз в селі живуть вже понад 300 мешканців. Маємо надію, що після відновлення електропостачання до Мосьпанового повернеться ще більше людей", — розповів начальник Чугуївського району електричних мереж Андрій Семенов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди найближчим часом повернуть світло у Харківській області

Із поверненням світла в Мосьпанове зможуть працювати насоси, які накачують воду зі свердловин. До цього люди вимушені були вмикати генератори. Також завдяки електриці відновлять мобільний зв'язок.

"Вода належної якості тут знаходиться далеко під землею. Село живлять три свердловини глибиною 70-80 метрів, тому без електрики насоси просто не могли качати воду. Люди виживали за рахунок генераторів та приватних свердловин. Тепер з відновленням електропостачання проблема з водою буде вирішена. Як і проблема з мобільним зв'язком. Очікуємо, що завдяки цьому до Мосьпанового найближчим часом повернеться ще до 50% мешканців", — сказав начальник Малинівської селищної військової адміністарції Микола Семер'янов.

світло
Фото: "Харківобленерго"

Як писав KHARKIV Today, село Студенок в Оскільській громаді Ізюмського району частково заживили. Енергетики відремонтували високовольтну лінію та 40% внутрішньої мережі. Для повного відновлення електрики в селі потрібно ще близько місяця.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.