Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Київ буде вирішувати питання посилення карантину в Харкові

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
Ми можемо перейти до "помаранчевої" зони одними з перших.

Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки збереться 6 жовтня.

Харківська область може перейти до "помаранчевої" зони карантину однією з перших в Україні. Протягом декількох днів у нас реєструють найбільшу кількість хворих, рівень госпіталізації та динаміку. Два дня перевищені показники епіднебезпеки. Третій день — підстава для перегляду кольору зони.

"За двома критеріями перевищено показник, завтра державна комісія, де буде прийняте рішення щодо області. Робимо все, щоб не допустити введення "червоної" зони", — повідомив під час брифінгу директор департаменту охорони здоров'я харківської облдержадміністрації Максим Хаустов.

О котрій годині відбудеться засідання комісії у Києві, невідомо. Після того, як вона прийме рішення, повинна буде зібратися аналогічна комісія в регіоні.

"Зараз тільки Державна комісія визначає зону, до якої відноситься регіон. Потім вже місцева комісія посилює режим чи ні. Ми очікуємо завтра, але о котрій годині не знаємо", — сказав Хаустов.

Сьогодні коронавірус виявили у 940 чоловік, з них 749 — жителі Харкова. Це перший результат в Україні. До  того ж, 18 хворих з COVID-19 померли, 225 були госпіталізовані. Зараз пацієнтів приймають 19 лікарень Харківської області (4002 ліжка в регіоні, зайняті 2560).

Увечері, 4 жовтня, з резерву був виведений госпіталь для ветеранів війни на Новій Баварії, до якого вже госпіталізували близько 50 пацієнтів. У госпіталі всього 256 ліжко-місць. У резерві залишилися дві лікарні — в Ізюмі і залізнична у Харкові.

5 жовтня мер Львова Андрій Садовий повідомив, що місто до кінця цього тижня, швидше за все, опиниться у "червоній" зоні карантину.

"Червона" зона — це суворі обмеження, які введуть, якщо є загроза колапсу системи охорони здоров'я. Для переходу у цю зону потрібно, щоб два з п'яти показників були перевищені три дні поспіль. Будуть закриті школи, ресторани і торгові центри, кінотеатри, театри, навчальні заклади (крім дитячих садків і початкової школи), продовольчі ринки і інші установи (тобто будуть такі самі обмеження, як під час січневого карантину).

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.