Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Коли і для яких класів пролунають останні дзвоники у Харкові

Фото: Константин Чегринский/KHARKIV Today.
У кожній школі буде свій сценарій проведення лінійки.

Закінчення навчального року в школах Харкова та Харківської області пройде у різні дні. На лінійки вийдуть не всі класи.

П'ятниця, 4 червня, для всіх харківських школярів стане останнім навчальним днем. Урочисті заходи та лінійки пройдуть у суботу, 5 червня. Від п'ятниці вирішили відмовитися, щоб був ще один день на навчання. Забороняти свято останнього дзвоника не будуть, школи зможуть самостійно приймати рішення про його формат і кількість дітей, які братимуть у ньому участь. Про це KHARKIV Today повідомила директорка департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко.

"Діти пропустили багато навчального матеріалу і ми не можемо жертвувати не те що одним днем, але навіть однією годиною. Уроками у п'ятницю [5 червня — ред.] вирішили не жертвувати. У п'ятницю ще повноцінний навчальний процес, а в суботу свято останнього дзвоника. Це вихідний, можуть прийти батьки. У якому форматі — подивимося через тиждень, яка буде ситуація з коронавірусом. Закон про повну загальну середню освіту дав школам повну автономію: школа може проводити свято у будь-якому форматі. На ініціативу шкіл ми не будемо впливати. Якщо школа маленька, вона може бути вся на лінійці, якщо велика — не варто збирати або запрошувати ключові класи, які випускаються. Але в тому, що дітям після такого важкого навчального року потрібно красиво закінчити навчальний рік, ніхто не сумнівається", — сказала Деменко.

У деяких школах уже вирішили, для учнів яких класів проводити лінійки, а для яких — ні. У багатьох за класичним сценарієм останній дзвоник пролунає в перших, четверте, дев'ятих і одинадцятих класах. Хоча є школи, де навіть дев'яті класи не будуть стояти на лінійках, 5 червня біля них пройде шкільний квест, вчителі роздадуть табелі і попрощаються з дев'ятикласниками. У цьому році у них не буде і відпрацювання.

"У нашому ліцеї на лінійки підуть тільки діти четвертих і одинадцятих класів, тому що дев'ятикласники нікуди не йдуть, залишаються у десятому класі", — повідомила учениця 9 класу Катерина.

Як писав KHARKIV Today, питання організації виконання освітньої програми і навчального плану вирішує кожна школа окремо. Незважаючи на це, у департаменті освіти і науки ХОДА вирішили, що у Харківській області навчальний рік завершиться централізовано — 4 червня. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.