ХОВА приховала ціни на дроти для оборонних споруд Харківщини
Харківська обладміністрація заплатила 63 мільйони гривень за дротові загородження.
Кілька угод на закупівлю дротових виробів Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОВА уклав з компанією “Інтер-канат”. Всі кошти за цими угодами уже перерахували підряднику.
Про це стало Харківському антикорупційному центру стало відомо з сайту “Prozorro”.
За цими договорами чиновники купували перешкоди та загородження з колючого дроту за програмою територіальної оборони області.
"Аналіз цін показав наступне: в угоді від 29 серпня, по якій купували колючу проволоку виду “єгоза-стандарт”, придбали 825 виробів за 7,425 млн грн, або по 9000 гривень за одиницю. Але в основному деталі угод приховані, хоча в Україні навіть військові частини проводять відкриті торги та показують ціни на такі вироби", — зауважили експерти ХАЦ.
Наприклад, військова частина 9971 купувала цього року бобіну “єгоза-стандарт-1000/5-2,5” по 1500 гривень. Військова частина А2166 планує укласти угоду на придбання комплекту “єгоза-450/3” по 1320 гривень за одиницю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто будує фортифікаційні споруди у Харківській області?
На момент, коли укладали перші угоди, серед співвласників “Інтер-канату” був громадянин Китаю – Лі Мяо. Зараз фірма належить Андрію Хоменку та Миколі Бойменку.
В ХАЦ нагадали, що саме департамент ЖКГ та ПЕК Харківської ОВА займається замовленням будівництва фортифікаційних споруд на Харківщині. У 2023 році департамент уклав договорів на суму понад два мільярди гривень. В основному роботи стосувались будівництва фортифікацій, оборонних споруд та захисту об’єктів критичної інфраструктури. Ці кошти розподіляли “вручну”, адже тендерів у класичному розумінні ніхто не проводив.
Основними підрядниками стали ТОВ “Проектний альянс”, ПАТ “Трест-Житлобуд-1” та ТДВ “Житлобуд-2”.
Як писав KHARKIV Today, Олег Синєгубов розповів про будівництво оборонних укріплень на Харківщині. Зведення кожної споруди — це окрема спецоперація.