Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харкову потрібно 200 камер фіксації порушень правил дорожнього руху. Але грошей немає

 Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today 
У міськраді обіцяють знайти гроші, якщо частина від сплати штрафів повертатиметься до бюджету міста.

Харкову потрібно щонайменше 68 камер, але краще — 214 камер фіксації порушень правил дорожнього руху. Наразі у місті 11 таких камер, і лише одну з них встановили за гроші міського бюджету.

За умови встановлення камер за рахунок місцевих бюджетів уряд обіцяв повертати 30% штрафів до міської скарбниці. Досі цього не роблять. Про це повідомив заступник харківського міського голови з питань інфраструктури Євген Водовозов.

"Три чи чотири роки тому, коли прем'єр-міністром нашої країни був Володимир Гройсман, була велика нарада у Кабінеті Міністрів з безпеки дорожнього руху, зокрема щодо цих камер. Була домовленість тоді. І все це тоді підтвердили: 50% від штрафу йде до бюджету країни, 20% йде до центру МВС на обробку цих штрафів і 30% йде до місцевих рад, у разі встановлення камер за гроші місцевих рад... Учора на Комітеті (з питань правоохоронної діяльності, що проходив у Харкові) один з народних депутатів сказав: ми ніби згодні, але Мінфін блокує", — розповів чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорога у Харківській області — у ТОП-3 за кількістю ДТП в Україні

За словами Водовозова, грошей із бюджету міста на встановлення потрібної кількості камер не вистачить. Якщо частина штрафів повертатиметься до місцевого бюджету, то гроші готові взяти у кредит. Вартість однієї камери — близько 800 000 гривень.

"Якщо Олександра Бакумова комітет (з питань правоохоронної діяльності) це підтримує, то Вікторія Кінзбурська, ви, як комітет з фінансів, все ж таки добийтеся цього. Харків поставив одну, ми знайдемо якісь гроші, поставимо ще дві-три, вони досить дорогі. Харкову потрібно як мінімум, за підрахунком наших фахівців, 68 камер. Якщо накрити місто повноцінно, як ми рахували, у нас, на мою думку, 214 точок, плюс-мінус, глобально. Жодне місто не потягне встановлення таких систем у такому обсязі за свій бюджет. Якщо ми розумітимемо, що нам частина цих штрафів повертається, повірте мені, ми підемо до банків, ми знайдемо інвесторів", — пояснив віцемер.

Нагадаємо, у Харкові хочуть створити цивільні патрулі з виявлення водіїв-хамів

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.