Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'яни вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
На честь загиблих провели жалобні мітинги.

Серед Героїв Небесної Сотні троє харків'ян — Євген Котляр, Владислав Зубенко та Юрій Паращук.

20 лютого у Харкові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбувся жалобний мітинг на честь загиблих. На заході були присутніми керівництво міста і області, військові ЗСУ, правоохоронці та харків'яни. Зокрема, серед тих, хто прийшов вшанувати пам'ять героїв, був батько Героя України Євгенія Котляра — Микола Котляр. Про це повідомило інформаційне агентство Міноборони "АрміяInform". 

Захід відкрився виконанням Гімну України. Після хвилини мовчання почесна варта Національної гвардії дала салют на згадку про Героїв Небесної Сотні.

На завершення мітингу відбувся молебень представників Православної церкви України, греко-католицької та вірменської православної церков. Кожен із них згадав у молитвах безвинно вбитих вісім років тому за свободу і незалежність України, зокрема, харків'ян: Євгена Котляра, Владислава Зубенка, Юрія Паращука, а також загиблих, які належали до їхніх конфесій.

Фото: Харьковский облсовет
Фото: Харківська облрада

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам'ятаємо. Харківські Герої Небесної Сотні

Пізніше харків'яни зібралися на площі Героїв Небесної Сотні, де молебень за загиблими провів отець Віктор Маринчак. На згадку про Героїв Небесної Сотні оголосили хвилину мовчання. Пряму трансляцію вели на сторінці "Інфоцентр Євро Харків" у Facebook.

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Потім слово дали батькові Героя Небесної Сотні Євгена Котляра.

"Нещодавно переглядав відео з Майдану і, звичайно, скажу, що це дуже боляче. Знову бачити цей звірячий оскал "Беркута", розбиті обличчя та голови, це знову і знову той самий біль. Але поруч із болем, я вам скажу, і гордість: гордість від того, що я маю честь належати до такого народу, сини якого знайшли в собі сили і досить таких людей було, що могли сказати ні злочинній владі, не дати бити своїх дітей по голові, не дати керувати державою так, як їм самим заманеться, незважаючи на волю народу. Тому, я думаю, що весь світ побачив, що ми генетично не білоруси та росіяни, ми такого не дозволятимемо", — сказав Микола Котляр.

Потім курсанти університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба з портретами Героїв Небесної Сотні в руках відтворили клин. Саме такий пам'ятник — журавлі зі сталі, що летять, виграв конкурс на кращий проєкт. На місце, де буде пам'ятник, поклали квіти.

Як писав KHARKIV Today, 18-20 лютого 2014 року у Києві підрозділи міліції та невідомі снайпери розстріляли понад 80 чоловік. Ці дні стали переломними у Революції Гідності. Після масових розстрілів від президента Віктора Януковича відвернулося багато його соратників, сам він змушений був тікати зі столиці до Харкова, а 21 лютого — до Росії.

На честь загиблих у лютому 2015 року президент Петро Порошенко підписав указ "Про вшанування подвигу учасників революції Гідності та вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.