Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'яни повертаються додому. У місті вже більше мільйона мешканців

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
До війни у Харкові жили близько 1,5 мільйона людей.

Після вдалого контрнаступу і звільнення більшої частини окупованої Харківщини мешканці повертаються.

За словами голови ХОВА Олега Синєгубова, що у вересні харків'яни активно повертаються до міста. Наразі у Харкові налічується вже 1 100 000 мешканців. 

Про це голова ХОВА сказав керівнику Офісу Генерального Директората Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення (ECHO) в Україні пані Клаудії Амарал. Під час зустрічі вони обговорили питання щодо гуманітарної ситуації в регіоні, підготовки до зимового періоду, а також відновлення житла та місць проживання внутрішньо переміщених осіб. 

За словами Синєгубова, наразі найбільшими потребами на деокупованих територіях є гуманітарна допомога, розмінування та відновлення критичної інфраструктури. У звільнених населених пунктах залишається багато людей, які не планують виїжджати, не зважаючи на руйнування і відсутність комунікацій.

"У нас вже створено хаб, завдяки якому координуємо допомогу по області. Адже вже низка українських та міжнародних організацій допомагають нам закривати різні потреби. Зокрема, наразі дуже важливе гуманітарне розмінування, адже першочергово обстежуються об’єкти критичної інфраструктури, щоби забезпечити людей світлом, водою та теплом до зими", — розповів голова Харківської ОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для мешканців деокупованих громад Харківщини закуповують обігрівачі

Пані Клаудія Амарал анонсувала відкриття у Харкові Офісу координації гуманітарного реагування ООН.

Як писав KHARKIV Today, станом на 16 вересня українська армія звільнила від російських окупантів 421 населений пункт у Харківській області.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.