Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'янка заплатила за рішення суду, якого не було

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Суддя заявила про втручання у її професійну діяльність.

Жінка перерахувала гроші невідомому та отримала документ, де зазначено, що справа закрита через відсутність складу адміністративного правопорушення.

Суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Діана Цвіра повідомила Вищу раду правосуддя про втручання у її професійну діяльність. Інформація про це опублікована на порталі "Судова влада України".

За словами судді, у її провадженні знаходиться справа про адміністративне правопорушення щодо жінки. На першому судовому засіданні у цій справі її не було, а за кілька днів до наступного судового засідання у цій справі відповідачка прийшла до приймальні судді. Вона стверджувала, що невідомий представився співробітником суду, через соціальні мережі запропонував їй допомогу у вирішенні питання про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

"Жінка вказала, що перерахувала цій людині гроші та отримала фото постанови суду щодо неї, з якої вбачалося, що провадження у справі закрито у зв'язку з відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення. Згодом жінка з аналогічними вимогами звернулася до керівника апарату суду та надіслала йому фото постанови суду. На думку судді Діани Цвіри, зазначені обставини свідчать про втручання у вчинення нею як суддею правосуддя у справі про адміністративне правопорушення", — розповіли у Вищій раді правосуддя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківській судді надіслали 400 сувенірних доларів 
 

Суддя звернулася із повідомленням про втручання у її професійну діяльність також і до Генерального прокурора.

За результатами розгляду повідомлення судді відомості внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом втручання у діяльність судді за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 376 Кримінального кодексу України (втручання у будь-якій формі у діяльність судді з метою запобігти виконанню ним службових обов'язків або домогтися винесення неправосудного рішення).

Також держпідприємство "Інформаційні судові системи" поінформувало Вищу раду правосуддя, що згідно з даними, що містяться у центральній базі автоматизованої системи документообігу суду та Єдиному державному реєстрі судових рішень, не виявлено електронних екземплярів судових рішень у зазначеній адміністративній справі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справи розписано на наступний рік. У Харківській області критично не вистачає суддів

У Вищій раді правосуддя уточнили, що факт виявлення підробленого судового рішення може дискредитувати репутацію судді Діани Цвіри і підірвати довіру до Дзержинського районного суду Харкова, а тому в цьому випадку є підстави для вжиття заходів, визначених ст. 73 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", щоб забезпечити авторитет правосуддя.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.