Харків'янка продавала ухилянтам групи інвалідності
Документи про інвалідність купляли чоловіки призовного віку та люди, які хотіли безпідставно отримувати пільги.
Співробітники Служби безпеки України викрили незаконну схему оформлення інвалідності II або III групи за хабарі. Організувала схему 50-річна співробітниця комунального закладу охорони здоров'я "Обласний центр медико-соціальної експертизи". Про це повідомив речник Управління СБУ у Харківській області Владислав Абдула.
"За гроші вона організовувала процес медичного супроводження "клієнтів" у профільних медичних установах області, а також оформлення відповідної документації комісіями МСЕК", — розповіли в СБУ.
Слідству відомо про випадки, коли жінка робила заочне оформлення статусу інваліда. Людині, яка "замовляла" таку послугу, не потрібно було приходити в медичні й експертні установи. Замовнику просто видавали фальсифіковані документи щодо проходження лікування, медвисновки та висновки медико-соціальної експертної комісії.
За такі "послуги" організаторка брала від 2000 до 5000 доларів. Ціна залежала від строку та "складності" оформлення. Слідчі встановили, що "послугами" могли скористатися більше ніж 200 людей. Більшість "клієнтів" становили чоловіки призовного віку.
"Клієнтами" зловмисників переважно були чоловіки, які мали намір ухилитися від проходження військової служби та отримати можливість виїзду за кордон. Також були особи, які прагнули безпідставно отримувати пільги та виплати, що призначаються особам з інвалідністю", — зазначили в СБУ.
Жінку затримали, коли вона одержала від однієї із замовниць частину суми — 1000 доларів. У неї на роботі, вдома та в автомобілі провели обшуки, під час яких виявили фальсифіковані медичні документи та гроші у гривнях й іноземній валюті на суму більше ніж пів мільйона гривень.
Організаторці схеми оголосили підозру за ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Наразі встановлюють службових осіб та громадян, причетних до схеми.
Як писав KHARKIV Today, у Харкові затримали офіцера Харківського територіального центру комплектування й соцпідтримки та військового територіальної оборони, які продавали призовникам відстрочки від служби. За свої "послуги" військові просили від 3000 до 5000 доларів.