Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

23 березня, 2021 - 19:00

Харків'яни просять не знищувати екосистеми парків і скверів

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Пропонують змінити підхід до реконструкції громадських просторів.

До Харківській міськраді звернулися з проханням приймати рішення щодо проєктів реконструкції парків і скверів на публічних конкурсах.

Відповідну петицію до Харківської міськради написав голова правління громадської організації "Харківський антикорупційний центр" і депутат міськради Дмитро Булах. Її опублікували на сайті мерії 23 березня.

"На сьогодні реконструкція громадських просторів відбувається без узгодження з суспільством і професійними експертами. Як один з наслідків, парки і сквери стають некомфортними для перебування жителів міста через непрофесійний, застарілий підхід до реконструкції громадських просторів. Божевільне асфальтування, знищення зелених насаджень, повне відведення дощової води, все це в кінцевому рахунку призводить до знищення екосистеми парків і скверів", — написав автор звернення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збитковий парк Горького витратить 2,6 мільйона гривень на ремонт паркану

Дмитро Булах хоче, щоб гроші на реконструкцію парків і скверів використовували раціонально і враховували потреби тих людей, хто буде користуватися цими місцями.

"Мільйони гривень витрачаються на лавки,"радянські пам'ятники" та інші застарілі підходи, які спотворюють суспільний простір Харкова. Крім усього цього, міська влада ще й постійно завищує ціни на будівельні матеріали і роботи. І головне — остаточне рішення про те, як повинен виглядати парк або сквер чиновники приймають самостійно, без дослідження потреб і бажань людей, які будуть користуватися цими просторами", — пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерія Харкова хоче витратити майже 18 мільйонів на благоустрій доріжок і місць відпочинку в Лісопарку

Автор звернення пропонує ввести прозору міську процедуру прийняття рішень з реконструкції громадських просторів у Харкові.

"Рішення щодо проєктів реконструкції громадських просторів повинні прийматися на публічних конкурсах, в їх основі повинні бути дані досліджень, а до розробки необхідно залучати експертів і жителів міста", — додав Дмитро Булах.

Менше, ніж за добу звернення підтримали 15 осіб, підписати петицію можна тут. Електронну петицію розглянуть, якщо вона набере 5000 підписів за три місяці з дня опублікування.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.