Харків'яни просять не знищувати екосистеми парків і скверів
До Харківській міськраді звернулися з проханням приймати рішення щодо проєктів реконструкції парків і скверів на публічних конкурсах.
Відповідну петицію до Харківської міськради написав голова правління громадської організації "Харківський антикорупційний центр" і депутат міськради Дмитро Булах. Її опублікували на сайті мерії 23 березня.
"На сьогодні реконструкція громадських просторів відбувається без узгодження з суспільством і професійними експертами. Як один з наслідків, парки і сквери стають некомфортними для перебування жителів міста через непрофесійний, застарілий підхід до реконструкції громадських просторів. Божевільне асфальтування, знищення зелених насаджень, повне відведення дощової води, все це в кінцевому рахунку призводить до знищення екосистеми парків і скверів", — написав автор звернення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збитковий парк Горького витратить 2,6 мільйона гривень на ремонт паркану
Дмитро Булах хоче, щоб гроші на реконструкцію парків і скверів використовували раціонально і враховували потреби тих людей, хто буде користуватися цими місцями.
"Мільйони гривень витрачаються на лавки,"радянські пам'ятники" та інші застарілі підходи, які спотворюють суспільний простір Харкова. Крім усього цього, міська влада ще й постійно завищує ціни на будівельні матеріали і роботи. І головне — остаточне рішення про те, як повинен виглядати парк або сквер чиновники приймають самостійно, без дослідження потреб і бажань людей, які будуть користуватися цими просторами", — пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерія Харкова хоче витратити майже 18 мільйонів на благоустрій доріжок і місць відпочинку в Лісопарку
Автор звернення пропонує ввести прозору міську процедуру прийняття рішень з реконструкції громадських просторів у Харкові.
"Рішення щодо проєктів реконструкції громадських просторів повинні прийматися на публічних конкурсах, в їх основі повинні бути дані досліджень, а до розробки необхідно залучати експертів і жителів міста", — додав Дмитро Булах.
Менше, ніж за добу звернення підтримали 15 осіб, підписати петицію можна тут. Електронну петицію розглянуть, якщо вона набере 5000 підписів за три місяці з дня опублікування.