Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

05 березня, 2021 - 13:18

Харків'янам пропонують перевірити статус свого нового будинку

Иллюстративное фото: ЖК "Феличита"
Перевірити законність новобудови можна на сайті.

З 83 харківських новобудов у 11 не виявилося дозволу на будівництво.

5 березня на сайті з пошуку нерухомості "ЛУН" стала доступною нова опція — перевірка законності всіх новобудов Харкова. Про це повідомив PR-менеджер "ЛУН" Олександр Панасюк.

Щоб перевірити законність новобудови, потрібно перейти на сайт за посиланням, вибрати новобудову, потім розділ "Документи". Тут зібрані всі необхідні для будівництва дозволи.

У ньому є підрозділи: документи на земельну ділянку, будівництво, учасники будівництва, введення житлового комплексу в експлуатацію, судові справи і перевірки, схеми фінансування, коментарі юристів. У "ЛУН" рекомендують звернути увагу на розділ "Судові справи та перевірки". У новобудові без проблем він повинен бути порожнім.

"У першу чергу потрібно перевірити в "Документах" наявність трьох головних паперів — документа на землю, який підтвердить законність володіння або користування земельною ділянкою, дозволу на виконання будівельних робіт, ліцензії генпідрядника або сертифікатів виконавців будівельних робіт", — пояснив засновник юридичної компанії NedvigaCity Ілля Добринін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Передвиборчий ремонт. Коли в Харкові полагодять всі під'їзди?

Фахівці "ЛУН" проаналізували 83 житлових комплекси, в яких ведеться продаж. З них у 11 не виявилося дозволу на будівництво. Ще у чотирьох не було вказано належне призначення землі. Згідно з документацією, у 15 ведеться реконструкція або розподіл будинку. 29 новобудов частково або повністю введені в експлуатацію.

У "ЛУН" нагадали: у кожного законного будівництва повинні бути документи на земельну ділянку, містобудівні умови, дозвіл на виконання будівельних робіт, паспорт об'єкта, ліцензія на будівництво, сертифікат про готовність об'єкта.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.