Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський військком розповів, де у Харкові можуть роздавати повістки

Ілюстративне фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Військовозобов'язані можуть отримати повістки будь-де.

У Генштабу просять урегулювати питанням вручення повісток.

Представники територіальних центрів комплектування та поліцейські можуть вручати повістки військовозобов'язаним у будь-яких місцях. Про це повідомив військовий комісар Харківського обласного територіального центру комплектування полковника Володимир Арап.

"Що стосується вручення повісток, на сьогодні в жодному законодавчому акті не заборонено вручення повісток у будь-яких містах — хай це домашня адреса, підприємства або місця великого скупчення людей, блокпости, вулиця. Будь ласка, представник територіального центру комплектування разом із представником Нацполіції безпосередньо на вулиці або в якомусь торговому центрі може вручити ці повістки зараз", — сказав Арап.

Інформацію щодо призовників надають також голови об'єднаних територіальних громад, територіальні центри комплектування відпрацьовують її. Як пояснив Володимир Арап, за законом, військовозобов'язаний може отримати повістку навіть від того центру комплектування, де він не зареєстрований. Після вручення повістки він зобов'язаний з'явитися до цього центру комплектування або до того ТЦК, де перебуває на обліку. Далі будуть уточнювати його облікові дані.

Якщо військовозобов'язаний не з'являється до центру комплектування у визначений термін без поважних причин, то інформацію про це центр комплектування надає поліції. Поліцейські розшукують людину для складання адміністративного протоколу. За словами Володимира Арапа, за останні два місяці в регіоні знайшли й притягнули до адмінвідповідальності близько 600 людей. Штраф складає від 1000 до 5000 гривень.

Харківський обласний терцентр комплектування звернувся до Генерального штабу України, аби у законодавство внесли зміни щодо вручення повісток.

"Ми також пропозиції щодо більш урегульованого цього питання надали до керівництва, у Генеральний штаб, щоб також були прийняті відповідні зміни до законодавства, щоб уже було чітко розписано порядок вручення повісток за місцем перебування військовозобов'язаного", — пояснив Володимир Арап.

Як розповів військком, до центрів комплектування приходять різні призовники. Хтось прибуває одразу після отримання повістки, оскільки усвідомлює свій обов'язок, проходить медичну комісію та готовий служити. Хтось боїться й каже, що не є "військовою людиною". Є й такі люди, що мають інвалідність, попри це хочуть служити. Їм можуть дозволити проходити службу, якщо вони визнані обмежено придатними. Військовозобов'язаним із діагнозом, який підлягає під виключні з військового обліку, служити не дозволять.

"Є у нас приказ міністра оборони, 402-й, у якому прописано порядок призову військовозобов'язаних, і медичні статті, за якими вони придатні або обмежено придатні, або непридатні із виключенням. Якщо людина, наприклад, має інвалідність третьої групи, при цьому у неї діагноз, який згідно з цим наказом нашим медичним, яким ми користуємося, виносимо рішення, він — обмежено придатний до військової служби. Він може бути призваний. Як інвалід, він має право на відстрочку, але якщо у нього є бажання, він може бути призваний на території, де він мешкає. Якщо чоловік виявив таке бажання, він може проходити службу там, де він безпосередньо проживає. Або за бажанням, якщо він пише письмо, що він все ж таки хоче йти до іншої військової частини, яка за своїми вимогами готова взяти не кожну хвору людину, може взяти відповідно військова частина", — пояснив Володимир Арап.

Як писав KHARKIV Today, у Харківській області набирають добровольців у "Гвардію наступу". Долучитися до "Гвардії наступу" можна у десяти центрах надання адміністративних послуг у Харківській області.

До штурмових бригад набирають поліцейських, прикордонників, нацгвардійців, а також цивільних.  Вступити до бригад можуть люди будь-якого віку, окрім неповнолітніх та пенсіонерів. Приймають і чоловіків, і жінок. У штурмових бригадах будуть різні підрозділи, у тому числі медичні та матеріального забезпечення.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.