Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський перевізник агітує за вакцинацію: у маршрутках з'явилися оголошення, але їх неправильно зрозуміли

Фото: Гортранспорт.
Пасажири злякалися розклеєних у автобусах оголошень.

Тепер Олександр Степко думає, чи прибирати йому оголошення чи залишити.

На кількох харківських маршрутах (зокрема №277, від лікарні швидкої допомоги до Південного вокзалу) наприкінці минулого тижня з'явилися оголошення про те, що пасажирів перевозять чітко за кількістю сидячих місць та за наявності COVID-сертифікату. Усі маршрути з оголошеннями належать приватному підприємцю Олександру Степку. Він каже, що сам щепився проти коронавірусу, агітує всіх своїх водіїв і заразом вирішив звернутися до пасажирів.

"Була зустріч перевізників з поліцією. Йшлося про правила перевезення у тому числі, зокрема у "червоній" зоні. Нас вона все одно чекає, нам нікуди не подітися від цього. Тому вирішили вивісити оголошення. Я сам щепився проти коронавірусу, у нас у перехворіли шість чоловік на підприємстві. Я агітую за вакцинацію. Іншого шляху у нас немає. Я б насамперед вакцинував водіїв автобусів, тому що вони щодня перевозять по 300-400 пасажирів", — повідомив Степко KHARKIV Today.

Незважаючи на агітацію у колективі, поки у Степка щепилися близько 15% водіїв. Але перевізник планує й надалі агітувати. Сподівається, що хтось із співробітників та пасажирів замислиться, а поки що думає, знімати оголошення чи поки що залишити. Боїться, що його неправильно зрозуміли.

У Харківській міськраді вже встигли заявити, що правила перевезення пасажирів у місті, яке діє у "помаранчевій" зоні карантину, не змінювалися і ніхто не може вимагати наявності сертифікату у пасажирів.

1
Такі оголошення з'явилися на маршрутах. Фото: Редпост.

Водночас перевізник Степко засмучується, що багато пасажирів заходять до салону без маски, а також часто — більше за потрібну кількість. Каже, платити за це штраф у 17 тисяч гривень доводиться водіям.

"Водії просто тікають. Їх роблять винними. А хочеться запитати пасажирів, навіщо ви заходите без маски?", — бідкається перевізник.

Нагадаємо, з 25 жовтня почали штрафувати пасажирів міжобласного та міжнародного автомобільного транспорту (регулярні та нерегулярні перевезення) без COVID-сертифікатів. За порушення карантинної норми передбачено штраф від 17 000 до 34 000 гривень. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України із посиланням на відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України №1236.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.