Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський метрополітен залишиться поручителем по кредиту парку Горького

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Комунальне підприємство просило через суд скасувати поручительство.

Заборгованість за атракціони — сотні мільйонів.

20 жовтня 2021 року Господарський суд Києва відмовив у позові Харківському метрополітену до "Промінвестбанку" про припинення дії договору поруки та припинення солідарних зобов'язань за кредитом парку Горького. Про це стало відомо з рішення суду, повідомили у Харківському антикорупційному центрі.

Вони розповіли, що метрополітен у суді вказував, що термін поручительства за договором, укладеним між "Промінвестбанком" як кредитором та КП "Центральний парк культури і відпочинку імені Горького" як позичальником, закінчився 17 червня 2017 року, внаслідок того, що метрополітен як поручитель не надавав свою згоду на відстрочення виконання зобов'язання парку Горького.

"Метрополітен наголошував, що у 2018 році не було укладено додаткову угоду до договору поручительства у зв'язку з тим, що фінансове становище КП "Харківський метрополітен" змінилося і воно не могло поручитися за парк Горького. На думку метрополітену, "Промінвестбанк" повинен був висунути вимоги поручителю протягом шести місяців від дня настання терміну виконання основного зобов'язання. Натомість вимоги були пред'явлені лише 10 вересня 2020 року", — пояснили у ХАЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківський метрополітен продезінфікують за 620 000 гривень

Суд під час розгляду справи зазначив, що підлягає врахуванню правовий висновок Великої Палати Верховного Суду та встановив, у вересні 2020 року (тобто до відкриття провадження у справі "метрополітену-поручителя" у Господарському суді Києва) "Промінвестбанк" звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом про солідарне стягнення з Парку Горького та Харківського метрополітену заборгованості у сумі 6,56 мільйона євро та 52,7 мільйона гривень.

Наразі у справі про заборгованість парку Горького перед "Промінвестбанком", що розглядається у Господарському суді Харківської області, призначено судову економічну експертизу, у зв'язку з чим провадження у справі зупинено. У ХАЦ уточнили, що судова економічна експертиза була призначена ще 27 січня 2021 року. Про результати експертизи поки що нічого не відомо.

"Суд вважає, що Харківський метрополітен повинен захищати свої права саме у справі, що розглядається у Господарському суді Харківської області, заперечуючи проти позову банку і доводячи відсутність боргу. У свою чергу, на думку Господарського суду Києва, спосіб захисту метрополітену через визнання припиненим договору поруки та визнання припиненими солідарних зобов'язань — не є належним", — повідомили антикорупційники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парк Горького витратить мільйон гривень на покупку пакетів для сміття

У ХАЦ нагадали, 17 червня 2011 року було укладено кредитний договір на чотири роки між парком Горького та ПАТ "Промінвестбанк" на закупівлю атракціонів під час реконструкції.

Перше продовження кредитного договору — 25 лютого 2015 року — Харківська міськрада проголосувала за рішення продовжити парку Горького термін погашення кредиту на 24 місяці (до 17 червня 2017 року). Фактична заборгованість на лютий 2015 року становила 8,49 мільйона євро та 73,1 мільйона гривень.

Друге продовження кредитного договору — 21 червня 2017 року — Харківська міськрада проголосувала за рішення продовжити парку Горького термін погашення кредиту на 12 місяців (до 17 червня 2018 року).

Третє продовження кредитного договору — 20 червня 2018 року — Харківська міськрада проголосувала за рішення продовжити парку Горького термін погашення кредиту на 24 місяці (до 17 червня 2020 року).

Четверте продовження кредитного договору не відбулося — і парк Горького, і Харківський метрополітен отримали у вересні 2020 року позов про стягнення заборгованості за кредитом.

Харківський метрополітен подав апеляційну скаргу на рішення Господарського суду Києва. Але наразі  скарзі не дали ходу, надавши метрополітену термін не більше ніж сім днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.