Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський депутат став єдиним у Верховній Раді, хто не підтримав відкриття декларацій

Фото: УП
Верховна Рада розглянула законопроєкт про відкриття електронних декларацій.

Єдиним нардепом у Верховній Раді, який під час голосування був проти відкриття електронних декларацій, став харків'янин Дмитро Микиша.

20 вересня на засіданні Верховної Ради України схвалили вето, яке наклав Президент України Володимир Зеленський на законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" №9534. Підтримав рішення 341 народний депутат, проти був один нардеп, не голосували — 19. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

"Зміни передбачають одразу відкриття декларацій. Цього разу весь зал був тотально за відкритість. Такі зміни за дватижні в ідеології", — написав у своєму Telegram Железняк.

Голоси "за" віддали:

  • "Слуга народу" — 214 нардепів,
  • "Європейська солідарність" — 22 нардепи,
  • "Батьківщина" — 13 нардепів,
  • "Платформа за життя та мир" — 18 нардепів,
  • "За майбутнє" — 11 нардепів,
  • "Голос" — 18 нардепів,
  • "Довіра" — 17 нардепів,
  • "Відновлення України" — 12 нардепів,
  • позафракційні — 16 нардепів.

Із харківських нардепів рішення про відкриття декларації підтримали "слуги народу": Олександр Бакумов, Федір Вениславський, Юрій Здебський, Вікторія Кінзбурська, Анна Колісник, Олексій Красов, Олександр Літвінов, Дмитро Любота, Марія Мезенцева, Андрій Одарченко, Павло Сушко, Павло Якименко. Олександр Куницький не голосував, а Дмитро Микиша був проти.

Також "за" виступили Віталій Данілов ("Батьківщина") та позафракційна Юлія Світлична. Олександр Фельдман із "Відновлення України" був відсутній. 

У соцмережах Микиша пояснив причини такого голосування наявністю військових серед декларантів.

"Проти. Для тих хто читає виключно заголовки: декларантів та їх родин — близько 800 тис. осіб (а не тільки нардепи, як всім здається); військовослужбовці, поліцейські, окремі чиновники, що зараз воюють та їх родини — тепер під окремою увагою. "Запобіжники" не розповсюджуються на деякі категорії, і спірне питання чи спрацюють загалом. І поясніть мені загалом — навіщо декларувати військовослужбовців? Голосував проти минулого разу за відкриття декларацій і декларування військовослужбовців загалом. Позиція не змінилась! Тому проголосував проти і цього разу!", — написав у своєму Facebook Микиша.

в
Фото: Ярослав Железняк

Як писав KHARKIV Today, 5 вересня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт № 9534, який мав би відновити декларування посадовців, представників місцевого самоврядування та депутатів.  Однак головна правка про негайне відкриття декларацій не набрала потрібну кількість голосів. Згодом Президент України Володимир Зеленський наклав вето на цей законопроєкт і закликав народних депутатів якнайшвидше проголосувати за це.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.