Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківським полярникам везуть вакцину проти коронавірусу

Фото: НАНЦ
На криголамі "Ноосфера" — 66 доз вакцини Pfizer.

Учасники річної зимової експедиції поїхали на крижаний континент без щеплень проти коронавірусу.

Полярники, які зараз працюють на станції "Академік Вернадський", зможуть вакцинуватись прямо в Антарктиді. Необхідні для цього вакцини надало Міністерство охорони здоров'я. На крижаний континент їх доставить флагман українського науково-дослідного флоту — криголам "Ноосфера", що йде на станцію. Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

На борту судна — 66 доз вакцини Comirnaty/Pfizer. Вони передбачені для:

  • зимівників 26-ї Української антарктичної експедиції, які вирушили на станцію у березні 2021 року, у них немає щеплень проти COVID-19 взагалі, оскільки тоді процес вакцинації в Україні лише розпочинався. Зимівники зможуть отримати по дві дози;
  • учасників сезонної експедиції з повним курсом щеплень, але без бустерної дози.

"Щоб забезпечити дотримання всіх норм холодового ланцюга, на криголамі вакцини зберігаються у відповідній морозильній камері. Вона працює в режимі — 78 градусів за Цельсієм. За нормами зберігання вакцин слідкує лікар "Ноосфери" Сергій Носенко", — розповіли у Центрі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'янин вирушив до Антарктиди

Фото: НАНЦ
Фото: НАНЦ

Тепер учасники експедицій можуть повернутися додому захищеними, у безпечніших та комфортніших умовах. Це особливо важливо для зимівників, оскільки за рік в Антарктиді, після майже повної відсутності фізичних контактів із зовнішнім світом, імунітет має нижчу здатність протистояти вірусам.

Як писав KHARKIV Today, у складі антарктичної експедиції 2021-2022 років троє харків'ян: геофізики Богдан Гаврилюк, Ян Бахмат і біолог Антон Пуговкін.

До зимувального загону наступної, 27-ї Української антарктичної експедиції також увійшли троє харків'ян — двоє геофізиків і дизеліст.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.