Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківських освітян звуть на радісний EdCamp

Фото: Ульяна Рудич
Онлайн-захід організовують для тих, хто шукає шляхи до радості під час пандемії, карантинів та дистанційного навчання.

Програма заходу включає онлайн-зустрічі з відомими вченими, педагогами, психологами та лідерами думок, які досліджують феномен радості.

З 7 до 18 грудня відбудеться Національний EdCamp для радості "Тримай п'ять, освіто!", його мета повернути радість в освіту. Це онлайн-подія для дорослих, які працюють з дітьми, вчителів, батьків та всіх, хто шукає шляхи до радості у цей непростий час пандемії, карантинів та дистанційного навчання.

Організатори заходу — ГО "ЕдКемп Україна" — найбільша у країні освітня спільнота (понад 40 000 чоловік), яка бере участь у реформуванні освіти, зокрема у розвитку Нової української школи. EdCamp Ukraine п'ять років поспіль проводило національні події, які збирали тисячі освітян з усіх регіонів та найкращих іноземних експертів. Але через пандемію вже вдруге організовує масштабні всеукраїнські заходи в онлайн-форматі (наприклад, "Антикризовий національний онлайн-EdCamp 2020" зібрав одночасно 10 019 учасників та учасниць, встановивши рекорд України).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки ноутбуків отримають вчителі Харківської області до кінця року

У програмі — онлайн-зустрічі з всесвітньо відомими вченими, педагогами, психологами, лідерами думок, що досліджують у різних аспектах феномен радості та знають, як її повернути та розвивати. А також — практичні заняття, корисні вправи, кола взаємопідтримки та участь у відеофлешмобі для вчителів — у коротких відео педагогам пропонують назвати п'ять речей у своїй роботі, які дарують радість.

Серед експертів EdCamp'а: відомі педагоги Андреас Шляйхер (Німеччина), Тед Дінтерсміт, Сюзан Енгель (обидва зі США), психолог Світлана Ройз, ексміністр освіти і науки Лілія Гриневич, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин. Батьків представляє батько трьох дітей, член опікунської ради ГО "ЕдКемп Україна", друг Фонду ООН у галузі народонаселення — UNFPA, фронтмен групи "Антитіла" Тарас Тополя.

Тарас Тополя. Фото: Ульяна Рудич
Тарас Тополя. Фото: Уляна Рудич

Причин проведення EdCamp'у для радості багато, каже голова Ради ГО "ЕдКемп Україна". Олександр Елькін.

"Це наслідки "ери ковіда": соціальна ізоляція та невизначеність, страх заразитися, почуття економічної незахищеності, втрата близьких, занепад сил після перенесеної хвороби — все це тягне за собою депресію, тривогу, гнів, розпач", — пояснив Олександр Елькін.

І хоча у світі існують системні дослідження про радість, про них мало відомо широкому загалу. Так, посилаючись на вчених, Олександр Елькін говорить, що лише 50% нашої радості визначаються незмінними чинниками, такими як гени чи темперамент, а ще рівно половина залежить від нас самих.

"За останні півтора роки педагоги разом з усією країною пережили складні часи — доводилося дуже швидко вчитися викладати онлайн, працювати у жорстких умовах карантину, знаходити слова підтримки для учнівства, мотивувати їх. Навантаження на педагогів, стрес постійно посилюються, і нам сьогодні як ніколи потрібно шукати кошти впоратися з цим. Сподіваюся, EdCamp для радості допоможе пережити нам цей непростий період і вийти з нього щасливішими людьми", — вважає заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У харківських школах не знайшли вибухівку

Організатори заходу наводять дані зі статті в американському Psychological Bulletin, що підсумовує результати 225 досліджень про радість. Автори дійшли висновку, що щасливі люди не тільки продуктивніші на роботі, креативніші, а отже, заробляють більше грошей і мають кращу роботу, але й здатні краще впоратися зі стресом, мають сильний імунітет і живуть довше. До того ж, їхнє суспільне життя більш насичене і різноманітне: вони частіше за інших готові прийти на допомогу, більш чуйні, є найкращими лідерами, з більшою ймовірністю у них будуть щасливі та міцні сімейні взаємини, мають більше друзів та більшу соціальну підтримку.

"Зберігати і примножувати радість, розвивати її в собі — це вміння і навик, яким можна навчити. Якщо ми створимо всередині цей "фон радості", це допоможе протистояти більшості труднощів у нашому житті. Тому для вчителів та вчительок надзвичайно важливо розбиратися у радості і навчати цьому дітей", — пояснила психологиня Світлана Ройз.

Наука про радість — дисципліна, яка цікавить увесь світ. Так, програма заходу побудована на восьми стовпах радості, науково осмислених та сформульованих двома лауреатами Нобелівської премії Миру — архієпископом Десмондом Туту та Далай-ламою XIV. Сьогодні важливу роль радості підтверджують провідні педагоги, які є запрошеними іноземними спікерами EdCamp'а для радості: світовий освітній експерт та розробник міжнародного тестування PISA Андреас Шляйхер (Німеччина), спеціаліст у галузі освіти, продюсер документальних фільмів, венчурний інвестор та письменник Тед Дінтер , психологиня, письменниця, засновниця програми викладання у Коледжі Вільямсон Сюзан Енгель (США), американський письменник, психолог, науковий журналіст, автор концепції емоційного інтелекту Деніел Гоулман (США), професор Каліфорнійського університету, письменник, співавтор згаданої статті про радість ), видатний педагог Шалва Амонашвілі (Грузія).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська область — на п'ятому місці за кількістю вакцинованих вчителів

Окрім іноземних експертів, у заході вперше візьмуть участь і освітяни з інших країн. Це представники освіти із країн Східного партнерства, які запроваджують формат EdCamp за підтримки ГО "ЕдКемп Україна": Вірменії, Грузії, Молдови, Білорусі.

Також педагогів запрошують приєднатися до відеофлешмобу #5речейдлярадості про радість в учительській професії. На відео потрібно назвати себе, вказати посаду та місце проживання, розповісти про п'ять речей, які дарують радість у професії та пояснити чому. Відео потрібно надсилати до спеціального Telegram-каналу. Першим, хто записав відео для флешмобу, став Олександр Елькін.

EdCamp Joy є програмою підвищення кваліфікації — усі охочі за результатами навчання зможуть отримати відповідний сертифікат.

Для участі у Національному EdCamp'і для радості "Тримай п'ять, освіто!" потрібно зробити символічний внесок участі на платформі "Спільнокошт". Скріншот оплати необхідно підвантажити у реєстраційну форму.

"Як батько, я щодня ставлю перед собою завдання допомогти своїм дітям бути щасливими. Звичайно, я хочу, щоб вони не втрачали цієї радості і у той час, коли перебувають у школі, дитсадку. Тому для кожного батька, кожної матері так важливо знайти спільну мову з вчительством. Зробимо так, щоб цією мовою була мова радості", — каже батько трьох дітей, друг Фонду ООН у галузі народонаселення — UNFPA, фронтмен групи "Антитіла" Тарас Тополя.

Зареєструватися на EdCamp для радості "Тримай п'ять, освіто!" можна до 23:59 четверга 2 грудня за посиланням

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.