Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківську учительку визнали однією з кращих у світі

Оголошені фіналісти Global Teacher Prize 2023.

27 вересня оголосили 50 фіналістів світової премії для вчителів — Global Teacher Prize 2023. Серед них є два українських учителі — Артур Пройдаков і Людмила Таболіна.

Обидва педагоги викладають українську мову та літературу. Відповідний перелік фіналістів опублікований на офіційній сторінці Global Teacher Prize 2023 у Facebook.

"Ми раді представити вам 50 найкращих фіналістів Global Teacher Prize 2023 у розмірі 1 мільйон доларів США у партнерстві з ЮНЕСКО та Dubai Cares. Ці вчителі були відібрані з понад 7000 номінацій і заявок зі 130 країн світу. Давайте об'єднаємось і висвітлимо невтомну працю та відданість цих 50 надихаючих викладачів. Кожен з них заслуговує на свою мить у центрі уваги", — зазначили організатори премії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова представить Україну на "Оскарі-2024"

Артур Пройдаков є переможцем Global Teacher Prize Ukraine 2021. Народився у Луганській області. Працював у місцевому педагогічному коледжі, однак у 2014 році через російську агресію був вимушений виїхати з Луганщини до Сумської області. Тепер працює у київській школі. Йому належить курс з української літератури у межах проєкту "Всеукраїнська школа онлайн" (роки пандемії), онлайн-курс з української мови "Говори". Також він допомагає вивчити мову переселенцям та підготуватися до національного мультипредметного тесту — школярам.

Людмила Таболіна під час повномасштабного вторгнення чотири місяці ходила пішки 11 кілометрів на роботу та назад, у перший день війни у Києві ховала від ворога класні журнали, документи та особові справи дітей і співробітників. У школі зробили притулок для жителів сусідніх будинків.

"Тоді ж організувала обладнання притулку. Авіаційні та ракетні обстріли стали звичайним явищем, але, незважаючи на складні обставини, вона щодня ходила до школи. У будні, вихідні чи свята в підвалі школи жили десятки, іноді й сотні людей. На початку березня Людмила відкрила для них їдальню, забезпечивши всім необхідним для школи харчуванням. У притулку було багато матерів з дітьми, а школа слугувала гуманітарним штабом. Туди приходили мешканці зруйнованих будинків, часто в домашніх капцях", — розповідають на сайті премії.

Людмила Таболіна викладала українську мову покійному меру Харкова Геннадію Кернесу. Вони проводили уроки 2-3 рази на тиждень. У 2020 році очолила харківську школу №10, а згодом переїхала до Києва, де працює у STEM-школі Inventor.

з
Скрін: Global Teacher Prize 2023

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.