Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова представить Україну на "Оскарі-2024"

Фото: Mstyslav Chernov
1
Український оскарівський комітет визначив претендента.

На "Оскар" претендує стрічка про злочини окупантів у Маріуполі.

18 вересня Український оскарівський комітет обрав стрічку, що представить країну на "Оскарі". Серед претендентів у номінації "Найкращий міжнародний повнометражний фільм" буде документальний фільм харківського журналіста та фотографа Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі". Стрічку разом із Черновим створювали фотограф Євген Малолєтка та продюсер Василіса Степаненко. Вони були останніми журналістами, які залишалися і працювали в окупованому Маріуполі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківські журналісти стали лауреатами Пулітцерівської премії

"У стрічці показаний початок повномасштабного вторгнення, бомбардування пологового будинку та порятунок автора стрічки та його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста. Фільм було обрано шляхом голосування членами Українського Оскарівського Комітету, головою якого є Валентин Васянович", — розповіли у Facebook Українського оскарівського комітету.

До національного відбору потрапили п'ять стрічок. Окрім "20 днів у Маріуполі", це — "Залізні метелики" (Роман Любий), "Памфір" (Дмитро Сухолиткий-Собчук), "Терикони" (Тарас Томенко), "ШТТЛ" (Адрієн Уолтер).

Зазначимо, 96-та церемонія вручення премії "Оскар" має відбутися 10 березня 2024 року. 

Як писав KHARKIV Today, Мстислав Чернов отримав приз глядацьких симпатій на американському фестивалі незалежного кіно Sundance за фільм "20 днів у Маріуполі" у січні 2023 року. Завдяки роботі Чернова та Малолєтки світ дізнався про злочини росіян у Маріуполі: гуманітарну катастрофу, викликану облогою, масові поховання мирних мешканців, наслідки бомбардування пологового будинку №3. Медіафайли фотографи надсилали, ховаючись під сходами біля розтрощеного продуктового магазину — з єдиного місця в Маріуполі, де зберігався зв'язок.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.