Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Фільм харківського журналіста здобув перемогу на американському фестивалі

Фото: Mstyslav Chernov
1
Стрічка "20 днів у Маріуполі" отримала приз глядацьких симпатій.

Харківський журналіст та письменник Мстислав Чернов отримав приз глядацьких симпатій на американському фестивалі незалежного кіно Sundance. 

"20 днів у Маріуполі" була вперше показана на фестивалі і представлена у конкурсній програмі документальних фільмів світу. Стрічка розповідає про перші дні вторгнення військ Росії на територію України.

"Для нашої команди це не досягнення, це честь. Це честь представляти українські документальні фільми та використовувати цю платформу для привернення уваги до труднощів, стійкості та хоробрості українського народу, особливо жителів Маріуполя",— зауважив Мстислав Чернов.

"Сподіваюся, цей фільм не тільки викличе обізнаність та підтримку міжнародного суспільства, але й стане постійним записом російського вторгнення в Україну та потенційних воєнних злочинів, що сталися в Маріуполі", — додав автор.

Нагадаємо, Мстислав Чернов разом із фотографом Євгеном Малолєткою і продюсеркою Василісою Степаненко прибули в Маріуполь 24 лютого за годину. Вони працювали для інформаґенції  Associated Press. Завдяки роботі Чернова та Малолєтки світ дізнався про злочини росіян у Маріуполі: гуманітарну катастрофу, викликану облогою, масові поховання мирних мешканців, наслідки бомбардування пологового будинку №3. Медіафайли фотографи надсилали, ховаючись під сходами біля розтрощеного продуктового магазину — з єдиного місця в Маріуполі, де зберігався зв’язок.

5 березня команда AP залишила Маріуполь через гуманітарний коридор. Відеоматеріали, які Чернов вивіз із Маріуполя, лягли в основу документального фільму.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.