Харківську компанію депутата Держдуми хочуть забрати у власність України
Державне бюро розслідувань передало список російських компаній та громадян до Кабінету міністрів України щодо накладення на них санкцій.
У списку зокрема є товариство з обмеженою відповідальністю "Харків-Капітал" та інші юридичні особи та окремі діячі. Список передадуть Кабміну, який може винести на розгляд Ради національної безпеки питання про примусове вилучення майна компаній та застосування санкцій. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань.
Згідно з даними аналітичної системи YouControl, компанія "Харків-Капітал" зареєстрована у червні 2003 року на проспекті Льва Ландау в Харкові. Статний капітал складає майже 52 мільйони гривень.
Основним видом діяльності компанії вказане надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Серед інших — виробництво продуктів нафтоперероблення, посередництво у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами, вантажний автомобільний транспорт, складське господарство, організація будівництва будівель.
Засновниками компанії вказані публічне акціонерне товариство "ТатНєфть" ім. Шашина (Республіка Татарстан, Російська Федерація) та компанія "Єфремов-Каучук ГмбХ" (Німеччина). Керівник компанії — Рустам Калімуллін.
Зазначимо, Рустаму Калімулліну 64 роки, уродженець Татарстану, за освітою — вчений-агроном.
Служив у радянській армії, працював кіномеханіком у сільському будинку культури та колгоспі. У 1990-х роках був головою адміністрації Тюлячинського району, у 2010 році працював у виконкомі Високогірського району в Татарстані. Останнім місцем роботи вказано муніципальну освіту "Високогірський муніципальний район". У 2021 році став депутатом Державної думи Росії восьмого скликання від партії "Єдина Росія". Член комітету російської Держдуми з фізичної культури та спорту, агроном.
Як повідомили у Державному бюро розслідувань, у списку, який передали до Кабміну, усього 200 компаній.
"Працівники ДБР дослідили понад 200 компаній у різних галузях економіки й сформували списки компаній, які належать російським структурам або громадянам. На основі цієї роботи ДБР підготувало лист до Кабінету міністрів України щодо винесення на розгляд Ради національної безпеки й оборони України рішення щодо примусового вилучення майна та застосування санкцій відносно компаній та осіб", — зазначили у Держбюро розслідувань.
Крім харківської компанії, у списку є:
- ТОВ "Газпром Експорт" (дочірнє підприємство російського Газпрому)
- ТОВ "Межирічанський гірничо-збагачувальний комбінат"
- ТОВ "Морський спеціалізований порт "Ніка-Тера"
- ПАТ "Пентопак"
- ПрАТ "Вінницяпобутхім" (контролюється російською АТ "Невська Косметика")
- ТОВ "Татнєфть-АЗС-Україна" (засновник – російська "Татнєфть")
- ТОВ "Полтава-Капітал".
Як писав KHARKIV Today, 28 вересня суд арештував активи російських компаній у Харківській області вартістю понад 15 мільйонів гривень. Компанії з власниками-росіянами займалися роздрібною торгівлею та організацією азартних ігор.