Харківський університет вимагає прибрати свої автомобілі з туалету в "Нікольському"
Моделі двох рекордних автомобілів Харківського національного автодорожнього університету розмістили над пісуарами у "Нікольському". Творці вважають це образливим рішенням.
Моделі ХАДІ 7 і ХАДІ 9 співробітники університету помітили у перші дні після відкриття ТРЦ "Нікольський" на Пушкінській. Олександр Чернишов багато років працює у лабораторії і вважає рішення поставити зразки моделей над пісуарами неприпустимим.
"Як і за всіма штучними, саморобними автомобілями, за кожною із зображених моделей стоїть історія подвигу непохитного духу і спраги бути кращим, найшвидшим, першим. Студентам ХАДІ під керівництвом Володимира Нікітіна це вдалося, чим вони і заслужили повагу і своє місце в історії. Деякі з творців, до речі, досі живі. Про цих людей взагалі хтось подумав?. Але навіщо "платити більше" і вдаватися у зайві подробиці? Тепер кожен хлопчик, вирушивши до туалету на нульовому поверсі, може насолодитися неточною моделлю цих автомобілів . Колись Харків був передовим містом України у плані відкриттів у науці і техніці", — обурюється Олександр.
У ХНАДУ подумали і вирішили виставити "ноту протесту". Офіційний лист із вимогою прибрати моделі з туалетів торгового центру відправили минулого тижня. Відповіді ректор поки не бачив, але сподівається, що все вдасться вирішити мирним шляхом, без конфліктів.
"Так, ми направили пояснювального листа. І в листі попросили їх усунути те, що, на наш погляд, вони зробили таку помилочку. Ми попросили їх усунути. Вони нам, наскільки мені відомо, підготували відповідь. Наші моделі потрібно прибрати, тому що розмістити їх над пісуарами — це, на наш погляд ... Неприпустиме ... ставлення до наших здобутків", — повідомив KHARKIV Today ректор Віктор Богомолов.
Перед установкою представники "Нікольського" не виходили на зв'язок з університетом. Зараз, поспілкувавшись з юристом, пообіцяли все виправити.
"Я особисто навіть засмутився, тому що це не тільки наші досягнення, це досягнення всього Харкова. Такі автомобілі, це престиж Харкова. Ну навіщо ж над пісуарами. У мене чомусь є повна впевненість, що вони підуть назустріч і ніякого конфлікту не буде", — говорить ректор.
Він здивований, чому зразки машин і велосипедів (модель Харківського велозаводу "встановили саме в туалетах. Наприклад, співробітники ХНАДУ не заперечували б, якби ХАДІ 7 і ХАДІ 9 з'явилися у дитячій кімнаті з описом моделі і іменами творців.