Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Психолог із супермаркета. У Харкові відкрилися центри першої психологічної допомоги

Фото: БФ "Стійкість України"
Отримати консультацію можна у перерві між шопінгом.

Віднині потрапити на консультацію до психолога можна безкоштовно в торгівельних центрах та супермаркетах. У Харкові стартував благодійний проєкт першої психологічної допомоги. 

Третій рік жителі прифронтового Харкова живуть у постійному стресі. Не кожна людина може витрати від 1000 гривень за сеанс із психологом. Тепер вихід є — спеціалісти консультують у супермаркетах та торгівельних центрах.

Загубитись серед покупців

Сходити в магазин за одягом чи продуктами і заразом подбати про ментальне здоров'я. У Харкові з'явились незвичайні кабінети психологів. Вони розташовані у торгівельних центрах "Нікольський" та "Французький бульвар" і в супермаркеті "Клас" на Салтівці. Головна особливість цих Центрів — консультації абсолютно безкоштовні. Проєкт започаткував міський департамент соціальної політики разом з благодійним фондом "Стійкість України". Така ідея з'явилася під час зустрічей міського голови з жителями Харкова.

"На зустрічах люди просили про більшу доступність первинної психологічної допомоги. Мова йде не про психіатрів чи психотерапевтів, а саме про первинну допомогу здоровим людям, які відчувають, що з ними щось не так", — розповів KHARKIV Today заступник директора Департаменту соціальної політики Юрій Шпарага.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша кавова допомога. Як волонтерки допомагають на місцях обстрілів

Психологічну консультацію можна отримати і у сімейного лікаря, вони пройшли відповідну підготовку. Але потрапити на прийом у поліклініку можна не завжди швидко. Що стосується професійних психологів у приватних кабінетах, їхні послуги може дозволити собі далеко не кожен — ціна одного сеансу коливається в межах 500-2000 гривень. Тому першим завданням було зробити цю послугу безкоштовною. Психологи працюють за гроші благодійників. 

Наступна задача — доступність, саме тому  й обрали місцем розташування цих кабінетів торгівельні центри і супермаркети. 

"Треба змінювати культуру, бо склалися якісь такі стереотипи, що люди вважають якоюсь вадою звернення до психолога, а це ж неправильно. А в супермаркеті людина просто загубилася серед покупців, зайшла поговорила і знайшла відповідь на питання, які її турбують", — каже Юрій Шпарага.

Найбезпечніший кабінет із усіх трьох — у "Французькому бульварі". Він розташований на нульовому поверсі, практично у підвальному приміщенні, так що повітряні тривоги не перериватимуть консультації.

Питають, чи варто їхати з Харкова

Проєкт стартував місяць тому, 15 березня. У трьох кабінетах працюють позмінно шість психологів. Як виявилося, послуга затребувана, за день до спеціалістів звертаються 10-15 чоловік. 

Прийом анонімний, про візит до психолога ніхто не знатиме. Консультації різні за тривалістю, але не коротші за 30 хвилин. У разі необхідності психолог може перенаправити людину до іншого спеціаліста, наприклад, якщо виявить, що їй потрібна консультація психотерапевта чи психіатра або лікаря іншої спеціалізації.

"Переважна більшість клієнтів — це жінки. Це може бути пов'язано з більшою відкритістю жінок у виявленні своїх емоцій і бажанні отримати допомогу. Однак чоловіки також звертаються до нас, особливо у випадках, коли вони шукають підтримку у вирішенні особистих чи професійних проблем. Частіше за все до нас звертаються молоді та люди середнього віку", — розповів KHARKIV Today керівник БФ "Стійкість України" Віталій Багричаєв.

Запити у людей різні — це і тривога через війну, і стрес, і вигорання, і проблеми зі сном, а також різноманітні робочі та сімейні конфлікти.

"Говорять про дуже різні речі. Питають навіть, чи треба сьогодні евакуюватися з Харкова", — розповідає Юрій Шпарага.

Потрапити до кабінету можна без попереднього запису. У супермаркеті та торгівельних центрах біля центрів психологічної допомоги стоять відповідні стенди. Невдовзі відкриється четвертий кабінет у ТРЦ "Дафі", психологи вже готові приступити до роботи. 

Де знайти центри психологічної допомоги?

  • ТРЦ "Нікольський",
  • ТРЦ "Французький бульвар" (перший поверх біля "Шато Ледо"),
  • Супермаркет "Клас" на пр. Тракторобудівників, 128 В (другий поверх , відділ "Галерея Послуг").

Час роботи: понеділок-п'ятница з 11:00 до 15:00.

Тел:

  • 0674747171
  • 0956587171
  • 0633035505.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.