Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківській області потрібно 4,5 мільярди гривень на відновлення мостів

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
У регіоні через повномасштабну війну зруйновані або пошкоджені 25 мостів.

Проєктно-кошторисна документація розроблена, для відновлення потрібні гроші.

Через війну у Харківській області зруйновані 25 мостів. Щоб їх відновити протягом 2023-2024 років, потрібно 4,5 мільярди гривень. Гроші на початкові роботи обіцяє надати Європейський інвестиційний банк. Про це повідомив начальник Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області Андрій Алексєєв.

"Ми працюємо на кошти, які надходять до Дорожного фонду. Європейський інвестиційний банк профінансує початок цих робіт. Обсяг коштів нині не відомий. Очікуємо на 4,3-4,5 мільярди гривень", — сказав Андрій Алексєєв.

Минулого року у Харківській області звели 23 тимчасові переправи, ще дві доробили вже в цьому році. На даний момент відновлюють п'ять мостів на дорогах державного значення. У планах дорожників — розпочати відбудову ще восьми мостів до кінця травня. Наразі проєктно-кошторисна документація розроблена майже по кожній сооруді, є деякі мости, по яких Служба відновлення отримала дозвіл на проведення робіт.

"Активно працюємо в районі кільцевої дороги Балаклії, в напрямку зруйнованого мосту у Старому Салтові, у Федорівці працюють люди й техніка, у напрямку Первомайську та поблизу Барвінкового", — розповів Андрій Алексєєв.

Крім того, технологічну переправу почали зводити неподалік мосту за Чугуєвом, який веде до Ізюма. Потім на тимчасову переправу заїде кран і розбиратиме пошкоджений міст. Після цього розпочнуть монтаж. За словами Андрія Алексєєва, проїзд транспорту переправою дозволять за декілька місяців.

Як писав KHARKIV Today, раніше Андрій Алексєєв повідомляв, що відновлювальні роботи на мосту у Старому Салтові, який веде у місто Вовчанськ та прилеглі населені пункти, не розпочнуть найближчим часом. Станом на березень 2023 року проєктні роботи з відновлення мосту завершувалися, однак приступити безпосередньо до ремонту дорожники зможуть після перемоги. Адже дорога від моста йде в бік російського кордону. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.