Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Міст у Старому Салтові відновлюватимуть після перемоги

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Проєктні роботи завершують.

У Харківській області через війну зруйновано 25 мостів на автодорогах державного значення, дорожники зробили 22 тимчасові переправи.

Відновлювальні роботи на мосту у Старому Салтові, який веде у місто Вовчанськ та прилеглі населені пункти, не розпочнуть найближчим часом. Проєктні роботи з відновлення мосту уже завершуються, однак приступити безпосередньо до ремонту дорожники зможуть після перемоги. Адже дорога від моста йде в бік російського кордону. Про це повідомив начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області Андрій Алексєєв в інтерв'ю "Українському радіо. Харків".

"Є, звісно, в нас проблемні питання: Вовчанський напрямок, Старий Салтів, але через близькість до лінії кордону ми не розпочинаємо там роботи по відновленню руху. Щоб не втрачати час, ми проєктні роботи вже майже завершуємо, проєкт на експертизі вже на виході, одразу після перемоги ми готові там розпочати роботи", — сказав Андрій Алексєєв.

Загалом по Харківській області дорожники планують установлювати спеціальні технологічні отвори на мостах. Вони потрібні для того, аби можна було з мінімальною шкодою для штучної споруди перекрити у разі необхідності рух. Зараз є мости, знесені повністю.

"Тобто зруйнувати один проліт і все, а інша штучна споруда, щоб вона стояла і могла бути легко відновлена з настанням мирного часу. А не так, як зараз, що мости в нас зруйновані під нуль. Особливо ті мости, які підривали в районі Балаклії вороги — там вони вибухівки заклали в п'ять чи сім разів більше ніж потрібно було, знесли все до фундаментів", — пояснив Андрій Алексєєв.

За минулі вихідні дорожники Харківщини звели ще дві тимчасові переправи для об'їзду зруйнованих мостів. Місця їхнього розташування дорожники не називають.

Зазначимо, міст у Старому Салтові знищили у перші дні війни, коли селище було окуповане. Його довжина складає 1,4 кілометра.

Як писав KHARKIV Today, восени 2022 року у Службі автодоріг у Харківській області повідомили про розробку кількох варіантів відновлення проїзду у Старому Салтові. Згідно з першим варіантом, існуючий міст можна відновити. Потрібно замінити всі опори та залишити існуючий фундамент. Тоді Андрій Алексєєв казав, що якщо з нового року розпочати роботи, то стаціонарний міст буде готовий орієнтовно 1 листопада 2023 року. Вартість відновлення мости складе приблизно 300 мільйонів гривень.

Другий варіант передбачає побудову тимчасового мосту біля існуючого, після цього — зведення постійного мосту. Тимчасову споруду можна зробити до жовтня 2023 року. Однак це коштуватиме 980 мільйонів гривень.

Нагадаємо, 14 січня через водосховище у Старому Салтові звели пішохідну переправу.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.