Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський "Коксохім" подав до суду на Держекоінспекцію

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
"Коксохім" подав позов до суду.

Минуло більше шести місяців з моменту проведення Держекоінспекцією перевірки "Коксохіму". Останній вирішив подати позов тільки зараз, аргументуючи лікарняним директора. Суд просить більш поважну причину.

18 березня підприємство з обмеженою відповідальністю "Коксовий завод "Новомет" подало до Харківського окружного адміністративного суду позов до Державної екологічної інспекції в Харківській області, де просить визнати незаконною вересневу позапланову перевірку інспекторів і скасувати розпорядження. Це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Відзначимо, на початку вересня 2020 року Держекоінспекція перевірила "Коксохім" і виписала всього 272 гривні штрафу. Однак наприкінці вересня Держекоінспекція заявила, що подала на "Коксохім" до суду, просить стягнути понад три мільйони гривень штрафу і заборонити його роботу. Ймовірно, "Коксохім" вимагає скасувати саме ці рішення.

Однак суддя Олександр Тітов зазначив, що "Коксохім" звернувся до суду через більш ніж півроку після перевірки. Позивач подав заяву, в якій пояснив: директор "Коксохіму" знаходився на самоізоляції і не міг передати документи адвокату для підготовки адміністративного позову, тому з термінами подачі запізнилися. Суду надали лікарняний, але в ньому зазначено період з 1 по 19 березня 2021 року.

"Тому твердження позивача про те, що термін звернення до адміністративного суду ним пропущений з поважних причин, суд вважає необґрунтованими", — сказано в рішенні суду.

Суддя Тітов вирішив поки залишити позов "Коксохіму" без дії. Це означає, що у позивача є десять днів з дня отримання рішення суду для усунення недоліків позову, а саме надання підстав для поновлення строку звернення до суду. Тобто, сьогодні, 28 березня, останній день, коли "Коксохім" може подати заяву та пояснити, чому вирішив судитися з Держекоінспекцією через півроку.

Нагадаємо, 24 березня керівнику "Коксохіму" вручили підозру. Це планували зробити тижнем раніше, проте він перебував на лікарняному. Слідчі встановили, що керівництво коксового заводу організувало виробничий процес з грубими порушеннями екологічних норм.

Як писав KHARKIV Today 7 грудня Харківський окружний адміністративний суд вирішив тимчасово заборонити товариству з обмеженою відповідальністю "Коксовий завод "Новомет" виробляти кокс і кам'яновугільну смолу. Заборона діє до отримання відповідного дозволу на викиди. Проте "Коксохім" подав апеляцію, суд її почав розглядати, але оголосив перерву.

У лютому на сесії Харківської міської ради прийняли звернення до президента Володимира Зеленського, Верховної Ради та Генеральної прокуратури з вимогою закрити коксовий завод "Новомет" (колишній "Коксохім"), який забруднює навколишнє середовище.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.