Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські вчителі і вихователі дитячих садків отримають доплати з міського бюджету

Фото: Сергей Козлов.
На сесії міськради внесли зміни до бюджету. Гроші передбачені на доплати педпрацівникам, боротьбу з коронавірусом, допомогу військовим.

Щомісячна доплата вчителям, вихователям і співробітникам культурної сфери складе до 1000 гривень. Таке рішення прийняли на VI сесії Харківської міської ради VIII скликання.

Харківським вчителям і вихователям виділять кошти на доплату з дотації у розмірі 26,4 мільйона гривень. Про це повідомила заступниця харківського міського голови — директорка департаменту бюджету і фінансів Тетяна Таукешева на сесії Харківської міської ради.

"Субвенція з обласного бюджету 55,6 мільйона гривень спрямовується на виплату заробітної плати педпрацівникам, які потребують спеціальних умов навчання і виховання з дітьми (0,1 мільйона гривень), ремонт і обладнання для харчоблоків у закладах освіти (0,9 млн), забезпечення якісної і гідної середньої освіти "Нова українська школа" (26,2 млн). Дотацію з обласного бюджету на виплату зарплати працівникам установ освіти (26,4 млн), на оплату енергоносіїв некомерційним комунальними підприємствам охорони здоров'я (26,3 млн грн)", — сказала Таукешева.

Як повідомив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, доплата вчителям складе близько 1000 гривень, співробітникам дитсадків — 800 гривень.

"Ми зобов'язали підтримати співробітників шкіл, дитсадків, сфери культури", — сказав Терехов.

Відзначимо, згідно зі змінами до бюджету 2021 році, виділяється 37,5 мільйона гривень на реалізацію 32 проєктів за програмою "Бюджет участі", які стали переможцями у 2020 році. Це впровадження інноваційних технологій у закладах освіти, онлайн-платформ для молоді (9,2 млн), юнацького хабу "Гараж", технопарку, центру інклюзивного туризму (7,3 млн грн), парку скульптур (10,8 млн).

За словами Таукешевої, з державного бюджету (105 мільйонів гривень субвенції) на соціально-економічний розвиток окремих територій передбачено 46,4 мільйона гривень. Сюди входить придбання медичного обладнання для лікарень, поліклінік, пологових будинків (24 млн грн), капремонт закладів освіти (22,4 мільйона гривень).

Також за рахунок коштів державного бюджету передбачена компенсація на придбання житла сім'ям-учасникам бойових дій на території інших держав.

Субвенція на продовження третьої лінії Харківського метрополітену зменшується на 100 мільйонів гривень.

На підвищення надбавок педпрацівникам і співробітникам закладів культури спрямовують 47,2 млн гривень, стипендії сиротам — 4,7 млн ​​гривень, боротьбу з коронавірусом — 26,7 мільйона гривень (кисень для 13-ї лікарні — 13,8 мільйона гривень, капремонт систем надходження кисню — 12,7 мільйона гривень, забезпечення засобами індивідуального захисту медиків — 3 мільйони гривень), матеріальну допомогу підприємцям — 51,9 млн, виплату зарплат співробітникам комунальних підприємств — 96,6 мільйона гривень (Трамвайне депо, Харківводоканал, Міськліфт, Благоустрій, Шляхрембуд ).

На пільговий проїзд у міському електротранспорті і метрополітені виділяють 50 мільйонів гривень, оплату житлово-комунальних послуг — 3 мільйони гривень. Близько 20 мільйонів гривень виділено з бюджету на допомогу військовим частинам.

Рішення було прийняте.

Шосту сесію Харківської міської ради восьмого скликання можна подивитися за посиланням.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.