Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська топонімічна група збирає пропозиції щодо перейменування російських назв

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Львівської та Миколаївської вулиць у Харкові немає.

Історичні назви можна повернути не всім топонімам.

Майже 260 вулиць Харкова названо на честь російських міст, річок, озер, гір та інших географічних об'єктів та адміністративних одиниць РФ. Це вдвічі більше, ніж назв, пов'язаних із географією України та Харківської області зокрема. Про це 21 травня повідомила начальник північно-східного відділу Українського інституту національної пам'яті та дослідниця топоніміки Харкова Марія Тахтаулова.

"На карті нашого міста досі залишаються Кемерово, Магнітогорськ, Нарофомінськ. Та й Москву увічнено не лише у назвах вже перейменованих району та проспекту. А от Львівської та Миколаївської вулиць у Харкові немає. До початку повномасштабної війни ні суспільство, ні міська влада, вочевидь, не вбачали у цьому великої проблеми. Зараз усе змінилося», - написала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Проспект Жукова буде перейменований", - Терехов

Тахтаулова нагадала про заяву мера Харкова Ігоря Терехова 6 травня.

"Моя чітка позиція, що сьогодні не має бути у назвах вулиць, площ, спусків, шосе, не має бути назв російських міст. Однозначно!", - говорив Харківський міський голова.

Харківська топонімічна група опрацювала реєстр урбанонімів та починає публікувати списки назв, які є маркерами "російського світу". До першого пакету увійшли похідні від російських географічних назв — за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи потрібно харків'янам вносити зміни до документів при перейменуванні вулиць

"Там, де це можливо, ми вважаємо за доцільне повертати історичні назви. Але в більшості випадків доведеться обирати нові. Ми вже отримали від вас десятки варіантів назв, які мають з'явитися на карті Харкова", - пояснила Тахтаулова.

З 21 травня свої пропозиції щодо перейменування можна вносити за посиланням.

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.