Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Чи потрібно харків'янам вносити зміни до документів під час перейменування вулиць

Під час війни в Україні триває дерусифікація.

Змінювати адресу мають юридичні особи, якщо вулиці, де вони розташовані, були перейменовані, решті — процедура необов'язкова.

При перейменуванні вулиць жителям (фізичні особи) вносити зміни до документів не потрібно. Зробити це можна у разі потреби, наприклад, коли потрібно буде змінювати паспорт або прізвище. Про це повідомили у Координаційному центрі з надання правової допомоги.

"Протягом останнього часу в багатьох містах України було змінено назви вулиць, провулків, проїздів, — зазначили у Координаційному центрі. — Законодавство не передбачає обов'язку вносити подібні відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникне безпосередня потреба".

Як зазначили у Координаційному центрі з надання правових послуг, при прийнятті рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць, населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни вносяться до Реєстру територіальної громади із збереженням попередніх даних, та з подальшим внесенням до Єдиного державного реєстру демографічного реєстру . Ці відомості можуть за бажанням жителів внести до документів про проживання чи перебування.

Документи про право власності на нерухомість залишаються чинними у разі зміни назви вулиці, де вони розташовані. Але за потреби власник нерухомості може звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення відповідних змін. При перейменуванні вулиці, де знаходиться юридична особа, вносити зміни потрібно. Водночас законодавство не встановлює граничних термінів для внесення таких змін. Це означає, що власник фірми може вирішувати, коли провести реєстрацію змін.

"Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін до установчих документів, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця та громадських формувань, повідомлення банківських установ та контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нових бланків", — зазначили у Координаційному центрі.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові змінили назви чотирьох топонімів, пов'язаних із країною-агресором. Московський проспект перейменували на проспект Героїв Харкова, узвіз Бєлгородський на вулицю Героїв рятувальників, Бєлгородське шосе на Харківське шосе, Московський район на Салтівський район.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.