Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська правозахисна група вимагає амністії чи переводу ув'язнених

Фото: Костянтин Чегринський/KHARKIV Today
Правозахисники називають засуджених і затриманих найбільш уразливими у період війни.

У Харківському СІЗО вибиті вікна, холодно та мало їжі. Вночі там горить світло.

Харківська правозахисна група закликає захистити права затриманих та засуджених, які залишилися в установах виконання покарань на час війни.

"Засуджені відносяться до найбільш уразливої групи жертв, оскільки не можуть самостійно залишити територію бойових дій. На жаль, суспільство згадує про них чи не в останню чергу", — розповіли там.

У 2014 році правозахисники вже ставали свідками подій, під час яких засуджених залишили напризволяще на окупованих ворогом територіях Донецької та Луганської областей, де вони надалі зазнавали усіляких знущань.

"Засуджені місяцями жили під обстрілами, не маючи можливості спуститися у бомбосховища, відчували голод, нестачу питної води та медикаментів. В установах не було світла, водо- та теплопостачання. Деякі з них стали жертвами тортур або були вбиті терористами", — повідомили у ХПГ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через перебої зі світлом постояльці харківського СІЗО залишилися без хліба

Вони побоюються, що сьогодні ця ситуація може повторитись.

"Затримані та засуджені у Харківській, Херсонській та Чернігівській областях скаржаться на неналежні умови утримання. Зокрема, ті з них, хто перебуває у "Харківському слідчому ізоляторі", повідомляють про відсутність вікон у трьох корпусах установи, холод у камерах, зменшення харчування. Затриманих не спускають до бомбосховищ під час оголошень про повітряні тривоги. Кожну мить установа виконання покарань може зазнати авіанальоту, оскільки є стратегічним об'єктом. Незважаючи на це, вночі у закладі продовжує працювати освітлення у камерах, що прямо суперечить установкам світломаскування у місті. І це при тому, що сусідня установа — ГУ "Холодногірська виправна колонія №18" — вже стала об'єктом авіаудару кілька днів тому", — пояснили правозахисники.

Правозахисники вимагають якнайшвидше провести широку амністію в регіонах, де ведуться активні бойові дії, а засуджених, яких неможливо амністувати — перевести в інші області України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.