Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська пенсіонерка "позичила" колишньому заступнику міністра оборони пів мільйона доларів

Фото: УП.
Гроші вилучили в дивані під час обшуків Миронюка, але потім повернули позичальнику.

86-річна бабуся начебто позичила величезну суму грошей колишньому заступнику міністра оборони, який фігурує в справі про купівлю бронежилетів для України в Турції. Ці гроші знайшли в дивані під час обшуків у Олександра Миронюка.

Про це свідчить велике розслідування "Української правди". Миронюк пішов із посади в Міністерстві оборони ще в 2021 році, а наприкінці серпня 2022 року у колишнього чиновника Міноборони вилучили величезну суму грошей, схованих у дивані.

"Гроші вилучили під час обшуку в колишнього заступника міністра Олександра Миронюка, який до свого звільнення у 2021-му році якраз і курував департамент закупівель. І який, за дивним збігом обставин, також фігурує у справі про бронежилети. У Миронюка знайшли 17 мільйонів 78 тисяч гривень, 400 тисяч 100 доларів та 100 тисяч 380 євро... Очевидно, що на роботі в міністерстві легально зібрати стільки готівки, яку вилучили під час обшуку, чиновник не міг би. Виявляється, одразу після обшуків Миронюк надав суду "документ", що гроші з дивана були не його – він їх позичив.У нотаріально завіреній заяві, укладеній за тиждень після обшуків, йдеться, що у січні 2022 року всі вилучені гроші Миронюку позичила 86-річна жителька Харкова Елеонора Думіньш", - повідомляє "УП"

Усі вилучені кошти були визнані речовими доказами в кримінальному провадженні про закупівлю бронежилетів, 12 вересня Печерський суд арештував вилучені гроші. Але 17 листопада адвокатам Миронюка вдалося добитись скасування арешту. Обгрунтування судді - слідчі не надали достатньо доказів того, що гроші були об'єктом або результатом злочину. Окрім того, МИронюку досі не повідомлено про підозру у цій справі.

Що цікаво, заяву про позичення грошей складала не сама Елеонора Думіньш, а нотаріус, позичальниця 1937 року народження тільки поставила підпис. 

"Пані Думіньш є родичкою засновників харківського "ХАДО-холдінгу", котрий серед іншого займається виробництвом гвинтівок. Крім того з 2016 Елеонора Думіньш зареєстрована як ФОП для оптової торгівлі, і при реєстрації вказала е-mail і телефон, що належать "ХАДО". Цей холдинг має давні робочі взаємини з державним спецекспортером "Прогрес", в якому до і після роботи в Міноборони працевлаштований Миронюк. Свого часу "Прогрес" мав ексклюзивні права на просування продукції "ХАДО" на експорт", - пишуть розслідувачі.

1
Нотаріально завірена позика. Фото: "УП".

Коротко про "справу бронежилетів": відколи розпочалася повномасштабна війна, Україна закуповувала великі партії бронежилетів усюди, де тільки могла. Цим займалаися зокрема приватні особи. Підприємці Дмитро Буряк і Костянтин Кривопуст приїхали до Туреччини і уклали з Міноборони договір на поставку 30 тисяч бронежилетів 4 класу захисту на суму 16,655 мільйона євро, або 542,755 мільйона гривень за тодішнім курсом НБУ. Першого квітня на рахунок турків прийшло одразу 100% передоплати, а пізніше "перемовники" повернулися і вимагали від турецької сторони "відкат".

"Компанія за лічені дні отримала від турків оплату за свій нібито субпідряд. Це 580 тисяч доларів (близько 19,67 мільйона гривень) – 3% від вартості контракту Міноборони. Але поставок обіцяних броників так і не здійснила. Чи завозили щось самі турки – невідомо, про це не йдеться в матеріалах справи. Але, схоже, бронежилетів тоді Україна не отримала взагалі. Два місяці по тому Міністерство оборони поскаржилося в поліцію на невиконані поставки. Саме тоді й з'явилася кримінальна справа", - пише "УП".

Наразі Кривопуст і Буряк переховуються від слідства.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.