Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська облрада попередньо прийняла у власність колишні ПТУ

Рішення прийняли на сесії облради.

Харківська обласна рада дала попередню згоду на прийняття 14 закладів профтехосвіти у комунальну власність. На їх фінансування знадобиться 400 мільйонів гривень у рік. Передача потрібна, щоб область могла вільно розпоряджатися майном.

23 вересня на сьомій сесії Харківської обласної ради восьмого скликання прийняли рішення про внесення змін до рішення облради від 7 грудня 2017 року "Про надання попередньої згоди на прийняття цілісних майнових комплексів професійно-технічних навчальних закладів державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Харківській області".

Як пояснила директорка департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Анжеліка Крутова, необхідність прийняття закладів профтехосвіти пов'язана з реорганізацією, яка стартувала у 2016 році і тривала п'ять років.

Заклади профтехосвіти реорганізували шляхом злиття і створення регіональних центрів професійної освіти. Реформування системи профтехосвіти передбачає передачу фінансування таких закладів з державного рівня на обласний і міський. У Харківській області залишилося 27 закладів профтехосвіти, половину яких фінансує місто, половину — область.

"У Харківській області на той час існувало 46 закладів професійної технічної освіти, які були передані частково у Харківську область і у місто Харків на фінансування. Протягом цього періоду відбувалося реформування цих закладів. Їх кількість значно зменшилася. На сьогодні функціонує 27 закладів професійної технічної освіти. З них 13 фінансуються з обласного бюджету та 14 — з бюджету міста Харкова", — зазначила Крутова.

На думку депутата Харківської обласної ради Романа Семенухи, сьогодні не варто передавати заклади профтехосвіти у власність області, оскільки в обласному бюджеті може не вистачити коштів для їх фінансування.

"Хочу привернути увагу до цієї теми. У наступному році навантаження у профтех — 800 мільйонів гривень. Дійсно, децентралізація неминуча. Але я задаю питання: у які кошти громаді обійдеться така передача? За попередніми підрахунками, це кілька сотень мільйонів. В обласному бюджеті немає таких коштів. Можливо, не на часі для такої історії? Можливо, інші форми — колаборація з чимось? Сьогодні тільки 4-5 закладів відповідають ринку праці. Рішення може бути передчасним. Чи є прогноз, в яку суму обійдеться ця передача місту і області ? " — зазначив Семенуха.

Як пояснила Крутова, на фінансування таких закладів на сьогоднішній день область виділяє близько 360 мільйонів гривень у рік, з бюджету міста спрямовується приблизно така ж сума. Однак у наступному році сума збільшиться — в Україні прийняли рішення про підвищення у 2,5 раза стипендій для учнів професійно-технічних закладів освіти. Збільшення відбудеться на 40 мільйонів гривень. Тому на наступний рік потрібно закласти у бюджет 400 мільйонів гривень.

Прийняти заклади профтехосвіти на баланс області потрібно, оскільки сьогодні область не може розпоряджатися майном таких закладів.

"Значно скорочена кількість закладів професійної технічної освіти. Але той факт, що майно цих закладів досі знаходиться у державній власності, не дає можливості нам розпоряджатися ним якось по-іншому. Тому фактично ця реорганізація являє скорочення адміністративного персоналу, і все. Ми змушені, область змушена утримувати будівлі у тому самому обсязі, як вони і були. Хоча потреби в результаті скорочення учнів, оптимізації системи освіти у багатьох цих будівлях уже немає", — пояснила директорка департаменту науки і освіти.

На баланс області попередньо погодилися прийняти такі заклади:

проф
Проєкт рішення: Харківська облрада

Відзначимо, сьогодні, 23 вересня, проходить сьома сесія Харківської обласної ради восьмого скликання. Подивитися сесію можна  тут.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.