Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківська друкарня зазнала збитків на п'ять мільйонів євро через російський обстріл

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Росіяни влучили по друкарні ракетою.

Відновлювати підприємство планують, однак на це поки що немає грошей.

Друкарня "Фактор-Друк" в Основ'янському районі Харкова зазнала збитків на більше ніж п'ять мільйонів євро через російський удар 23 травня. Самостійно відновитися вона не може, тому просить допомогу у європейських колег. Про це пише "Суспільне" із посиланням на генерального директора "Фактор-Друку" Тетяну Гринюк.

"Ми самі не в змозі відновитися. У нас на понад 3,5 мільйона згоріло обладнання, тому ми просимо європейських колег допомогти, ми просимо допомогти всю спільноту, яка розуміє, наскільки важливою для суспільства є наша друкарня. Навіть у Європі немає таких аналогів, бо ми робимо комплекс повного циклу", — пояснила Гринюк.

За її словами, релокувати друкарню неможливо, оскільки потрібні, зокрема спеціальні фундаменти, на яких знаходиться обладнання, та відповідний клімат, аби можна було працювати з папером. На місці обстрілу вже почали розчищати приміщення, там прибирають скло, забивають вікна. Друкарню хочуть відновити на пам'ять про загиблих співробітників.

"Але людям морально дуже важко. Ми вчора збиралися, обіймалися, плакали і згадували тих, кого з нами немає. Ми вирішили, що заради пам'яті тих людей ми будемо відроджувати друкарню", — зазначила Гринюк.

Четверо співробітників друкарні залишаються у важкому стані, одна дівчина введена у медикаментозну кому. 

Як писав KHARKIV Today, уранці 23 травня окупанти вдарили по Харкову ракетами. Ворог бив по транспортній інфраструктурі та одному з підрозділів комунального підприємства. Ще один удар прийшовся по друкарні "Фактор-Друк" в Основ'янському районі. Через атаку загинули семеро людей, 22 людини постраждали. Президент України Володимир Зеленський пообіцяв знайти гроші для відновлення друкарні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.